Укладка лінолеуму своїми руками: що треба знати

Лінолеум – один з найпопулярніших різновидів підлогового покриття. Такий матеріал вирізняється привабливим зовнішнім виглядом, довговічністю, практичністю та невисокою ціною. Завдяки широкому вибору моделей можна підібрати підлогове покриття у будь-яке жиле чи нежиле приміщення. Якщо вас цікавить укладка лінолеуму у Львові, завжди можна звернутись до майстрів Домової служби. Втім, однією з переваг матеріалу є простота його монтажу, тому зайнятись такими роботами можна і самостійно.

Підготовка поверхні до укладки лінолеуму

Укладання лінолеуму потребує певної підготовки. Попереднє підлогове покриття важливо демонтувати, оскільки в щілинах залишаються частинки сміття та бруд, котрі спричиняють розвиток грибка. Отриману чорнову поверхню слід обробити:

 • бетон. Перш за все, варто усунути дефекти підлоги. Якщо наявні виступи понад 2 мм на кожен квадратний метр, їх необхідно усунути стяжкою чи наливною підлогою. Невеликі шпарини слід заробити герметиком чи шпаклівкою. Щоб не мерзнути в ноги, в жилих приміщеннях варто постелити підкладку;
 • дерево. Таку основу слід реставрувати, видалити шар фарби та перевірити на наявність виступаючих цвяхів. Невеликі пази між планками замазують герметиком, на стару підлогу краще постелити фанеру. Гідроізоляція не використовується, щоб натуральні волокна дихали та не гнили.

Як розрахувати необхідну кількість матеріалів

Щоб не помилитись із необхідною кількістю будматеріалів, рекомендуємо замовити послуги столяра у Львові в Домслужбі. Майстер виконає всі необхідні розрахунки, а при необхідності ще й придбає підлогове покриття замість вас. Якщо ж плануєте самостійно впоратись із монтажем, під час вимірів дотримуйтесь таких рекомендацій:

 • відстань між стінами переміряйте кілька разів у різних точках;
 • додайте до отриманих показників по 5 см запасу;
 • виміряйте всі заглиблення під вікнами та в дверях – саме вони будуть крайніми точками при визначенні довжини та ширини;
 • віддавайте перевагу моделям, котрі по ширині перекривають приміщення – це значно полегшить монтаж (якщо ж так не виходить, краще робити стик по центру кімнати паралельно сонячним променям);
 • якщо рулонів кілька і є малюнок, беріть матеріали з запасом, аби не виникло проблем із стикуванням.

 5fe17d9ae25ee.jpg

Як правильно покласти лінолеум

Існує два основних способи, за допомогою яких можна покласти лінолеум:

 • сухий. Просто розстеляємо матеріал та закріплюємо краї за допомогою плінтусів. Стики фіксуємо маленькими гвіздками-невидимками чи двостороннім клеєм;
 • на мастику. Обробляємо клеєм лінолеум, а потім підлогу. Кладемо підлогове покриття та розгладжуємо (краще робити це не руками, а важким предметом). Дуже важливо швидко підігнати стики. По завершенні не забудьте витерти рештки мастики.

Чому варто звернутись до професіоналів

Якщо ж у вас немає необхідних інструментів та досвіду, більш оптимальним рішенням буде викликати майстра. Часто ціна укладки лінолеуму від професіоналів нижча, ніж вартість необхідних інструментів. Окрім того, звертаючись за допомогою до спеціалістів, ви можете розраховувати й на інші переваги:

 • можливість замовити послуги майстрів навіть у вихідні;
 • виконання робіт у всіх мікрорайонах Львова та в передмісті;
 • прибуття майстра протягом години чи у домовлений час.

Замовляючи послуги столяра у Львові в Домовій службі, клієнти ще й отримають 6-місячну гарантію. Як результат, можна не сумніватись в максимальній якості виконаних робіт.

Comments

.