З’явився трейлер української історичної стрічки про Голодомор

Цими днями у мережі з’явився офіційний трейлер української історичної стрічки, яка розповідає про надзвичайно трагічну сторінку в житті українського народу. Прем’єра стрічки “Ціна правди” в українських кінотеатрах відбудеться 28 листопада цього року, повідомляє сайт “lviv-trend.in.ua”. 

Глядачі вже мали змогу переглянути частину з фільму – невеликий епізод. Його оприлюднило видання Variety. 

Факти про фільм “Ціна правди”, який незабаром з’явиться у прокаті 

кіно

“Ціна правди” – це потужний історичний фільм, над створенням якого спільно працювали найкращі кінематографісти України, Польщі, а також Великої Британії. Режисеркою фільму стала відома польська режисерка Агнешка Голланд. Агнешка Голланд стала режисеркою та сценаристкою кількох десятків стрічок, які вийшли з 1970 по 2019 роки. Значну увагу режисерка приділила саме екранізації історичної тематики – як національної, так і світової. Тож її зацікавила і трагічна українська історія: режисерка переконана, що про цю історію має знати кожен.  

Світові експерти та поціновувачі кіно вже мали змогу переглянути стрічку, адже світова прем’єра відбулася ще в лютому цього року, під час традиційного Берлінського міжнародного кінофестивалю.  

Зйомки стрічки стартували ще в березні минулого року в українській столиці. Є у фільмі сцени, які мають, за сюжетом, відбуватися у Москві, однак їх зніматимуть в українському Харкові.  

Значна частина героїв стрічки – британські актори, лише декількох героїв грають українські та польські актори.  

Цікаво, що проєкт стрічки переміг на десятому конкурсі кінопроєктів Держкіно в категорії “Тематичні ігрові фільми”. Загальний бюджет стрічки становить більше 250 мільйонів гривень, з яких 25 мільйонів – це частка, яку виділило українське Держкіно.  

Стрічко було номіновано на нагороду “Золотий ведмідь” за найкращий фільм в часі Берлінського міжнародного кінофестивалю.  

Сюжет стрічки “Ціна правди” 

кіно

Сюжет стрічки – це події 1933 року. Валлійський журналіст та за сумісництвом – радник британського прем’єр-міністра перебуває у пошуках великої і цікавої історії. З цими пошуками журналіст відправляється до Москви, де хоче взяти інтерв’ю у самого Сталіна.  

Журналіст прибуває до радянської Москви, де знайомиться з людиною, яка дещо змінює його думку про історію. Ада Брукс відкриває очі британцеві на те, якою насправді є радянська утопія. Хлопця це не лякає і не лякають погрози від радянської влади, він починає власне розслідування цієї справи, хоче знати справжню суть тогочасних подій.  

Долаючи перешкоди, британський журналіст потрохи починає відкривати одну з трагічних сторінок в житті українського народу. Гарет Джонс досліджує Голодомор, розкриває те, про що не говорилося вголос.  

Після того, як фільм показали міжнародній публіці у Берліні, з’явилося дуже багато схвальних відгуків від критиків про стрічку. Однак знайшлося кілька фахівців, яким стрічка не сподобалася. Та чи вартує фільм перегляду – переконаємося самостійно, коли фільм вийде в український прокат.  

Comments

.,.,.,.