Чи безпечні імпланти – правда і міфи про встановлення зубних імплантів

Імплантація з кожним днем стає все дедалі популярнішою стоматологічною процедурою серед тих, хто зіштовхнувся з проблемою часткової або повної втрати зубів. Це пояснюється тим, що саме такий метод відновлення зубного ряду дає багато переваг, пов’язаних з комфортом, функціональністю, естетикою, довговічністю та безпечністю. Про імпланти зубів ходить багато домислів, які в більшості не мають під собою підґрунтя. Тому є зміст зупинитися на цьому питанні більш детально.

Що таке зубні імпланти

Імпланти — це штучні корені, які вживляються в кістку верхньої або нижньої щелепи на заміну природним. Вони мають вигляд металевих штифтів, виготовлених переважно із титану. В подальшому на них кріпляться коронки або мости, які нічим не відрізняються від справжніх зубів.

Зубні імплантати: правда і міфи

Імплантація зубів, за і проти якої висловлюються люди, породила багато чуток і домислів, які в своїй більшості не мають під собою підґрунтя.

  1. Перший міф полягає в тому, що імпланти зубів можна встановити будь-кому. На жаль, встановлення імплантів має ряд певних протипоказань, серед яких основними вважаються наявність у людини важкої форми пародонтозу, захворювання крові, серцево-судинної чи центральної нервової системи, діабету, раку тощо. Тому скористатися цим методом можуть не всі бажаючі. Остаточне рішення приймає стоматолог після ретельного обстеження стану ротової порожнини пацієнта та аналізу наявних у нього хвороб.
  2. Питання, чи безпечні імпланти, хвилює багатьох людей. Отож, другий міф стосується існування ризиків стоматологічної імплантації, які розвіюються завдяки ефективності даного методу лікування. Так, дослідження показують, що заміна відсутніх зубів саме таким методом має найвищу успішність серед інших альтернативних варіантів.
  3. Наступний, третій міф, представляє імплантацію надзвичайно неприємною і болючою. Якщо ознайомитись з інформацією про те, як ставлять імпланти, то можна зрозуміти, що больові відчуття під час хірургічного втручання практично відсутні, оскільки воно проводиться із використанням знеболювальних препаратів, а в складних випадках — загальної анестезії.
  4. Четвертий міф стверджує, що штучні корені погано приживаються. Можливо, це і мало на під собою підґрунтя ще на початку запровадження даного методу. Про те, як приживаються імпланти сьогодні, свідчить статистика. Відсотки позитивних результатів у здорових людей коливаються в межах від 96 до 99. Багато різних думок існує і про те, як довго приживаються зубні імпланти. Вважається, що титанові штифти, встановлені на нижній щелепі, зростаються з кісткою за 3 місяці, на верхній — за півроку. Але остаточно стверджувати, що він прижився, можна не раніше, чим за рік.
  5. Тема п’ятого міфу пов’язана з недовгим терміном служби штучних зубів. Ні один ортодонт достеменно не знає точної цифри. З досвіду лікарів, це може бути 10 років і більше. Вік імплантів залежить від багатьох факторів, серед яких важливими є якість виготовлених коронок і їх встановлення, постійний догляд за зубними імплантатами, регулярне проходження профілактичних оглядів та професійна гігієна ротової порожнини. До речі, хороший фахівець обов’язково надасть рекомендації, як доглядати за зубними імплантами, щоб вони прослужили якомога довше.

Важливо знати всім

Існує ще досить багато міфів щодо відновлення зубного ряду методом імплантації. Вони стосуються дорогої вартості процедури, вікової межі для її проведення, впливу на загальний стан здоров’я людини і т.п. Розвінчати міфи та отримати вичерпні відповіді на усі запитання, що виникли, допоможе консультація лікаря стоматологічної клініки.

Comments

.,.,.,.