Топ-10 рок-гуртів в історії Львова

Львів – місто, багате на таланти. З-поміж різних музичних напрямів, тут здавна розвивався і рок. Цю культуру робили люди щирі, талановиті й віддані, чиє мистецтво було справжнім і вільним, пише lviv-trend.in.ua. Пропонуємо вашій увазі підбірку найславетніших рок-гуртів в історії Львова.

«Океан Ельзи»

Цей легендарний рок-гурт створений у Львові ще в 1994 році.

Перший виступ відбувся 14 січня 1995 року перед Львівським оперним театром, де зібралося 7 тисяч глядачів. Того ж року в межах авторського музичного проєкту «Є» відомого львівського музиканта Олега Джона гурт зняв свій перший відеокліп на пісню «Long time ago» та виступив на фестивалі «Червона Рута» у Львові.

Публіка та критики неодноразово визнавали «Океан Ельзи» найкращим рок-гуртом та найкращим концертним гуртом пострадянських країн та Східної Європи.

«Мертвий півень»

Гурт народився в середовищі Львівського університету ім. Івана Франка, де навчалися багато його майбутніх учасників.

У 1989 році музиканти збиралися в одній із львівських кав’ярень. Перші музичні експерименти проводили лише з акустичними інструментами. «Мертвий півень» доволі швидко отримав визнання критиків та слухачів, переміг на фестивалях «Вивих» (Львів, 1990) та «Червона Рута» (Запоріжжя, 1991).

За 20 років існування в гурті змінилось орієнтовно 20 музикантів. Цікаво, що майже всі учасники, крім музики, водночас займалися окремими проєктами в різних галузях культури.

«Скрябін»

Гурт виник 1989 року в містечку Новояворівськ Львівської області. «Скрябін» за час своєї творчої активності пройшов шлях від синті-попу, постпанку і техно до нової романтики та поп-року. Склад гурту також неодноразово змінювався. Єдиним постійним учасником колективу з часу його заснування і до своєї смерті був Андрій Кузьменко.

«Плач Єремії»

У 1990 році Тарас Чубай заснував у Львові цей культовий гурт. Перший «електричний» концерт на альтернативному фестивалі «Вивих» відбувся в тому ж 1990-му.

На фестивалі «Червона рута» (Запоріжжя, 1991) «Плач Єремії» отримав друге місце в жанрі рок-музики (перше місце не посів ніхто). А ще через два роки на міжнародному фестивалі «Марія» (Трускавець) гурт зібрав всі можливі нагороди.

Перший офіційний альбом «Плач Єремії» записав у 1993-му – «Двері, котрі насправді є». Загалом він здобув багато нагород у номінації рок-музики.

«Брати Гадюкіни»

Історія гурту розпочалася у 1988 року у Львівському рок-клубі. Тоді музиканти виконували російськомовні рок-н-рольні пісні з іронічним підтекстом.

Першим лідером був Олександр Ємець – саксофоніст, автор музики і текстів. Саме він і придумав назву гурту, надихнувшись одним із персонажів оповідання радянського дитячого письменника Віктора Драгунського «Смерть шпигуна Гадюкіна».

«Брати Гадюкіни» першими з українських рок-команд здобули популярність на теренах колишніх країн СРСР. Вони випустили 4 студійні альбоми, 4 концертні альбоми та 2 збірки хітів. Крім цього, дали величезну кількість концертів та взяли участь у фестивалях різних країн.

У 1996 року гурт припинив існувати, але через 10 років ще раз повернувся на сцену й дав феєричний концерт у київському «Палаці спорту». Повернення було недовгим: 3 серпня 2009 року після важкої хвороби відійшов у вічність вокаліст Сергій Кузьмінський. Він, як і весь гурт, залишився легендою.

«Супер Вуйки»

«Супер Вуйки» – це легенда львівського року і хіппі-середовища загалом. Гурт був заснований ще в 1975 році. Цікаво, що майже ніхто з основного складу професійно музикою не займався. Однак щоденні репетиції зробили свою справу.

Спершу музиканти виконували тільки музику західних груп, як-от Focus, Rainbow, Deep Purple. Переважно – у стилі хард-рок, арт-рок.

Їхній перший виступ відбувся в клубі в селі Лисиничі, що поблизу Львова. Тоді ж група і стала відомою серед львів’ян.

Гурт кілька разів змінював склад учасників, а також припиняв свою роботу через пресинг міліції і КДБ.

«Лесик Band»

«Лесик Band» зібрався у Львові в грудні 1990 року. Гурт заснував музикант та композитор-пісняр Олександр Дацюк, в простонародді – Лесик.

Пісні гурту написані переважно на суржику. За роки творчої діяльності Лесик написав багато як ліричних пісень, так і батярсько-побутових, а фундаментом музичного супроводу обрав мелодійний рок-н-рол у поєднанні з галичанським орнаментом.

Знаковим для «Лесик Band» став 2002 рік, коли вийшов у світ довгоочікуваний альбом «Дев’ять бабиних пріколів». А хітом гурту, відомим багатьом львів’янам, є пісня «А журавлі у небі, кря-кря-кря…»

«999»

В грудні 1986 року гітарист Ігор Толоха заснував у Львові «999». Стиль музики гурту можна охарактеризувати як альтернативний рок або інді. Композиції «Галілей», «Вальс з ядом», «Дика орхідея» неодноразово потрапляли у топ-чарти українських хіт-парадів.

«Мандри»

Гурт «Мандри» заснували в 1970 році молоді студенти львівських вузів, яких об’єднувала любов до музики, прагнення слави та популярності.

Вони виступали на танцювальних майданчиках, вечірках у клубах, а також на фестивалях. У ті часи гурту подібного типу існувати було важко, влада навіть заборонила саму назву, ототожнюючи «Мандри» з «бродягами». Тому після закінчення вишів члени колективу розійшлися кожен своєю дорогою.

Проте у 2001 році відділ культури Львова організовував фестиваль «День народження Львівського рок-н-ролу», куди й запросили «Мандри» зібрати гурт в старому складі та виступити. Учасники погодилися й ба більше: вирішили продовжити свою діяльність. Щоправда, довелося змінити назву на The Mandry, бо попередня вже була зайнята.

«Клуб шанувальників чаю»

Створений у 1989 році арт-роковий гурт був популярним серед молоді, зокрема, через свого вокаліста Олександра Ксенофонтова (чоловік та продюсер співачки Руслани).

Загалом гурт налічував сім учасників. Неодноразово брав участь у різноманітних фестивалях, як-от «Вивих» та «Червона рута». У 1993 році припинив своє існування, однак у 1996-му Олександр Ксенофонтов зібрав музикантів для спільного проєкту з Русланою, а у 2009-му «Клуб шанувальників чаю» оголосив про триб’ют і записав кілька нових пісень.

Comments

.,.,.,.