Шлях успіху відомої співачки зі Львівщини – Христини Соловій

Христина Соловій – українська співачка й авторка власних текстів пісень, яка народилася у містечку Дрогобич на Львівщині в родині хорових диригентів. Закінчила Дрогобицьку музичну школу за класом фортепіано, після чого навчалася на філологічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка. Пізніше переїхала до Києва, де мешкає й тепер. Більше на lviv-trend.in.ua.

Львів – місто самоусвідомлення Христини Соловій

За словами, самої Христини Соловій, культурне середовище Львівського університету докорінно вплинуло на світогляд тоді ще молодої студентки, на формування її літературних смаків. Львів навчив Христину бути собою, що для неї стало надзвичайно важливо. 

Мистецьке життя співачки розпочалося саме у Львівському університеті, в якому її захоплювало нове, цілком інше, ніж в школі, прочитання художніх творів та можливості творчого відпочинку після занять. Разом з друзями Христина Соловій відвідувала літературні студії Галини Крук “Франкові кузні” та ходила на різні літературні події до мистецьких кав’ярень “Кабінет”. 

C:\Users\smail\Desktop\5-138.jpg
Фото: Христина Соловій в артцентрі «Дзиґа». Ukraїner

В артценті “Дзиґа” Христина вперше заспівала наживо перед публікою лемківські пісні. Також у студентські роки дівчина любила збиратися з друзями на Янівському цвинтарі, де вони читали вірші та співали пісні. Важливим культурним осередком у Львові є для Христини й театр імені Леся Курбаса, де вона любила переглядати вистави по кілька разів. 

Після переїзду зі Львова до Києва Христина Соловій довго не могла звикнути до російськомовного середовища в столиці України, відчуваючи себе там чужою. Мова для співачки є маркером української ідентичності. Вона зізнається, що ніколи б не заспівала російською. 

 Музична кар’єра у житті Христини Соловій

Популярність Христина Соловій здобула після участі у пісенному конкурсі “Голос країни”, де вона виконувала лемківські пісні та дійшла до півфіналу. Цікаво, що вона не прагнула розпочинати музичну кар’єру. На той час свою життєву місію Христина вбачала у тому, щоб оживити лемківську пісню, але вже тоді усвідомила, що музика з нею надовго.

C:\Users\smail\Desktop\maxresdefault (2).jpg
Фото: Христина Соловій на концерті

Після закінчення конкурсу Христина Соловій продовжила співпрацювати з продюсером Святославом Вакарчуком, з яким у 2015 році записала дебютний альбом “Жива вода”. До складу альбому належало 12 пісень, з яких дві – “Тримай” та “Синя пісня” є авторськими текстами, а решта – українськими народними. Дебютний альбом Христина Соловій вперше презентувала на фестивалі “ГогольFest”. Пісні “Живої води” одразу після виходу закріпилися на перших позиціях музичних рейтингів, а відеокліпи набирали по кілька мільйонів переглядів. 

C:\Users\smail\Desktop\maxresdefault (1).jpg

Другий альбом Христина Соловій випустила у 2018 році під назвою “Любий друг”, який повністю, за винятком пісні “Оченьки мої чорні”, складався з авторських композицій. Серед них відомі – “Шкідлива звичка”, “Хто, як не ти”, “Fortepiano” та інші. 

Третій альбом “Rosa Ventorum”, що в перекладі означає “Роза вітрів” Христина Соловій презентувала у 2021 році. Усі три альбоми відрізняються стилістично та відображають творчу еволюцію. Її композиції стають хітами й одразу закохуть в українську пісню. 

Comments

.,.,.,.