“Тачкою за 20 хвилин”: у Львові розробили стартап, який допомагає економити

У місті Львові створені всі умови для розвитку стартапів та галузі ІТ, розповідає сайт lviv-trend.in.ua. Так, саме наше місто – одне з найкращих в Україні міст, де невпинними кроками розвивається галузь ІТ і щороку саме у Львові з’являється безліч нових чудових проєктів, покликаних зробити життя містян простішим та комфортнішим.

Левову частку цих проєктів та нових стартапів створюють молоді люди – це учні вищих навчальних закладів нашого міста, а також випускники львівської ІТ-школи, де навчають, як зробити бізнес з нуля, започаткувати успішний стартап та втілити свою ідею в реальність.

Сьогодні ми розкажемо про один з найцікавіших стартапів, народжених у Львові, який покликаний допомогти львів’янам зробити життя комфортнішим, а головне – дешевшим.

HiBye – стартап, який вже успішно працює

4

Багато стартапів так і залишаються на рівні ідеї – їх не втілюють в життя через ті чи інші причини. Однак це зовсім не про стартап HiBye, адже його засновники дуже постаралися над розвитком своєї ідеї і встигли реалізувати її, втілити в реальність та запустити в роботу.

Як розповідають самі засновники стартапу, його зробили для всіх тих нужденних, хто замучився вже їздити постійно заповненими львівськими маршрутками, для тих, кого дістали тарифи служб таксі в нашому місті. За їхніми словами, вони хотіли знайти спасіння для львів’ян і тому вирішили створити додаток, який дуже швидко втілили в реальність.

Звідки виникла ідея у львів’ян зробити такий додаток?

6

Ідея народилася з буденності. Команда стартапу – це мешканці нашого міста, які кожного дня спостерігають за його життям і бачать реальні проблеми львів’ян, які тут проживають. Розробники стартапу зауважили, що у Львові є дійсно проблема з рухом громадського транспорту – в “гарячі години” доби він переповнений, дуже часто він їздить з затримками, а люди змушені стояти та чекати на зупинках. Що вже казати про швидкість руху громадського транспорту.

Інша сторона питання – це також рух таксі. Тарифи на проїзд у таксі досить дорогі і не кожному вони по кишені. Тож у хлопців, які й самі не раз стикалися з такими проблемами, виникла чудова ідея – а чому б не придумати додаток, який допомагав би людям уникнути всіх цих проблем? Так і дійшли до спільної думки, що потрібно щось робити, аби люди могли пересуватися містом вільно і комфортно.

Ідея виникла наприкінці 2018 року, коли студенти вирішили створити альтернативу громадському транспорту у Львові.

В чому суть стартапу?

стартап

Зупинилися хлопці на спільній думці про те, що найкраще втілити їхню ідею в життя допоможе задум карпулінгового сервісу. Його суть полягає в тому, що людина, знаючи рух свого маршруту, шукає на мапі водія, який зможе довести її до пункту призначення всього за двадцять гривень. І це – без постійних затримок в русі громадського транспорту, без повільної їзди маршруток, годин очікувань на зупинках транспорту та оплати проїзду за дорогими тарифами львівського таксі.

Все дуже просто і зрозуміло, а користуватися додатком, за словами засновників, можуть обидві сторони – і львівські водії, і самі пасажири. Один везе, другий їде, куди йому потрібно, за невеликі кошти, а головне – швидко та зручно.

Ідея, втілена в реальність: як це працює на практиці?

777

Та говорити про таку ідею – це одна річ, а стати учасником такого руху і такої співпраці – це зовсім інше питання. Найкраще додаток може стати в нагоді тим, хто кожного дня їздить на роботу і їде після роботи додому – тобто, якщо людина має свій конкретний маршрут руху та переміщення містом. Так можна не лише знайти випадкового пасажира, а й мати постійних клієнтів і “відбивати” собі кошти за витрачене паливо.

Стартап передбачає, що людині, яка хоче доїхати додому за двадцять гривень, потрібно завантажити додаток, зареєструватися там та знайти водія, який буде їхати за потрібним для вас маршрутом. Якщо ж ви водій, то потрібно буде вказати місця в вашій машині.

Чим додаток відрізняється від аналогічних додатків, які вже давно працюють в Україні та світі?

99

“Родзинка” стартапу полягає в тому, що тут можна вказувати також періодичність руху. Тобто, якщо ви постійно їздите містом в одному і тому ж напрямку, то ви можете не шукати нового перевізника кожного дня, а запланувати все наперед, якщо знайдете водія, який їздить за аналогічним маршрутом кожного дня і може вас підвезти до місця призначення.

Створюючи свій стартап, хлопці переживали, чи не будуть вони дублювати ідею інших аналогічних проєктів. Знайшли альтернативу – спільноти у соціальних мережах “Підвези”, які працюють за схожими умовами. Однак в хлопців ідею втілено значно простіше, адже людям не треба кожного дня робити нові дописи у пошуках водіїв, не потрібно запитувати і довго чекати на відповідь тощо. Та й фіксованої мінімальної оплати за проїзд в таких спільнотах немає.

Перші 500 пасажирів, 500 водіїв та 150 маршрутів

7878

Після реалізації проєкту трохи згодом хлопці розповідали про його успішність і поділилися першими успіхами. Так, там вже зареєстровано 500 пасажирів, є близько 500 водіїв та сформовано 150 маршрутів.

В планах хлопців, які створили такий успішний стартап та втілили його в реальність, також подбати в подальшому про безпеку. Адже дуже часто додатком користується жіноча аудиторія, яка, як правило, боїться незнайомих чоловіків і сідати в машину до незнайомця. А скільки було випадків в аналогічних проєктів у світі, коли ці жінки ставали жертвами таких водіїв…

Окрім того, звісно, чекає ще плідна робота для того, щоб вийти на ринок. Для цього ще треба зробити чимало – оптимізувати роботу додатку, зробити його ще простішим та зручнішим у використанні, аби привабити ще більше пасажирів та ще більше водіїв.

Ось так у Львові створюють стартапи учні ІТ-шкіл, завдяки яким в нашому місті та в цілій країні з’являються нові успішні ідеї, які можуть полегшити нам життя та зробити його комфортнішим.

Comments

.,.,.,.