“Три девятки” – одні з піонерів львівського року

Свого часу великою популярністю у місті Лева та й в Україні користувався рок-гурт “999”. Музиканти виконували музику різних жанрів, експерементували. Лідером гурту став Ігор Толоха, пише lviv-trend.in.ua.

Буремна Перебудова

Прихід до влади М.Горбачова та початок так званої Перебудови позначився на всіх сферах життя, включаючи й культуру. В кінематографі з’являються бойовики з елементами східних єдиноборств, починають демонструвати відверті еротичні сцени. Як вода з фонтану виринають числені музичні гурти та сольні виконавці. Серед молоді особливою популярністю користуються рок-гурти.

У 1986 р. молоді музиканти Ігор Толоха (гітарист), Олександр Мельник (вокал), Юрій Чуб (бас-гітара) та Гліб Толстой (бас-гітара) вирішують створити рок гурт, який виконуватиме композиції у стилі хеві-метал. Мельник стверджує, що намагались грати україномовний хеві-метал на кшталт Iron Maiden. В репертуарі була річ “Є тисячі доріг, мільйон вузьких стежинок…” на вірш Симоненка, яка гармонією нагадувала мейденівську “Children of The Damned”.

На початку 1988 р. Толоха та чуб покинули гурт, натомість до “дев’яток” приєднались гітаристи Олександр Веденін та Дмитро Соколовський. Толстой перейшов з гітари на барабани. Музиканти почали виконувати психоделічний хард рок. “999” приймали участь у фестивалі “Голосєєво-88”.

Великою проблемою для гурту стала постійна зміна учасників. Так у 1989 р. до її складу входили Вєдєнін, Толстой, Чуб та скрипач й вокаліст Віктор Рижий. Вже наступного року склад рок-гурту кардинально змінився, не лишилось жодного старожила. З’явились дві вокалістки – Олена Романовська та Леся Герасимчук, на флейті грав Андрій Степанов, а на ксилофонах та перкусіях – Андрій Войтюк та Олег Скіпчак. За шоу відповідав Генадій Верб’яний.

Олена Романовська  закінчила львівську середню загальноосвітню школу № 35, навчалася  у львівському музично-педагогічному училищі імені Філарета Колесси, на факультеті музичного виховання. Леся Герасимчук навчалась у в музичній школі-інтернаті ім. С. Крушельницької, музичній консерваторії, була учасницею гурту “Галицький ринок”.

Олена Романовська

Яскравий спалах та згасання

Після проголошення Незалежності гурт продовжував виступати, набираючи армію шанувальників. Музиканти отримали у 1993 р. гран-прі Львова, здобули друге місце на фестивалі “Червона Рута”, що проходив у Донецьку. Варто зазначити, що на фестивалі 1991 р. гурт не здобув жодного місця. У 1992 р. вийшов альбом “дев’яток” “Загублений серед конвалій”, який користувався великою популярністю серед шанувальників року.

Музиканти не збирались зупинятись на “Червоній Руті”, здобули перемогу на фестивалях “Тарас Бульба” та “Альтернатива”. Ці виступи відкрили рокерам дорогу до сцен Західної та Центральної Європи. Композиції “Галілей”, “Вальс з ядом”, “Дика орхідея” неодноразово потрапляли у топ-чарти українських хіт-парадів. Музичні експерти стверджують, що “дев’ятки” грали альтернативний рок та інді. 

У 1994 р. вийшов другий альбом гурту, куди були залучені найкращі композиції “999”.  Критики рок-гурту стверджували, що музиканти дуже повільно створювали композиції – в середньому на одну витрачалось до 1,5 місяці. Поступово популярність гурту почала згасати, музиканти вирішили займатись іншими проектами й “дев’яток” не стало.

По різному склалась й доля колишніх учасників. Толоха загинув. Бас-гітарист першого складу став жертвою наркотиків. Романовська була учасницею гурту “Брати Гадюкіни”, співпрацювала з Іриною Білик та Веркою Сердючкою. Герасимчук у 1997 р. створила проект “Королівські зайці”.      

Comments

.,.,.,.