Схвалено Указ Президента щодо офіційного святкування Дня батька в Україні: коли ж відзначатимуть цей день?

8 травня Кабінет Міністрів України схвалив Указ Президента України “Про День батька”, відповідно до якого у третю неділю червня кожного року в Україні будуть відзначати свято усіх татусів, при умові, якщо цей документ підпише Президент України. Про це йдеться на сайті уряду, пише Радіо Свобода.

Як повідомляє інформаційний портал “lviv-trend“, у поясненні до Указу йдеться про те, що запровадження Дня батька в українському календарі буде сприяти забезпеченню здорових, “правильних” умов для всебічного розвитку сім’ї як головної одиниці та основи суспільства. Також це сприятиме підвищенню статусу чоловіка як батька у процесі виховання дітей. Якщо Президент України підпише Указ, то цього року День батька відзначатимуть 16 червня.

З історії творення цього свята – Дня батька, відомо, що традиція відзначати цей день саме у червні походить зі США, де у 1966 році президент Ліндон Джонсон оголосив третю неділю червня Днем батька, а його наступник Річард Ніксон – національним святом. Слідом за Штатами й інші країни, де декларується повага до сімейних цінностей, почали відзначати цей день, вшановуючи чоловіка-батька. Нарешті приєднується до цього міжнародного свята і Україна.

Тривалий час в Україні День батька відзначали неофіційно – у третю неділю червня або ж у третю неділю вересня. У 2013 році другу дату (у вересні) підтримав Кабінет міністрів, який запропонував надати їй офіційного статусу, але тодішній Президент України Віктор Янукович так і не підписав відповідний указ.

Тепер, у 2019 році, Міністерство соціальної політики та віце-прем’єр Іванна Климпуш-Цинцадзе зокрема, які виступили з даною ініціативою, вважають, що запровадження офіційного Дня батька абсолютно логічне, бо в Україні є День родини (8 липня), День матері (друга неділя травня) та День захисту дітей (1 червня).

Зазначимо, більшість країн світу – США, Канада, Франція, Індія, Японія, Велика Британія (та інші), відзначають День батька саме у третю неділю червня. Сподіваємось, що незабаром до цього переліку долучиться і Україна, яка, починаючи з 2019 року, разом з усім світом кожного року у червні в офіційний спосіб вшановуватиме батька. До слова, незабаром в Україні відзначатимуть інше, не менш важливе свято – День матері, святкування якого припадає на другу неділю травня. Цьогоріч – це 12 травня.

Comments

.,.,.,.