Заньківчани потішили глядачів прем’єрою

Цими вихідними, 20 та 21 квітня, актори театру імені Марії Заньковецької презентували глядачам прем’єру під керівництвом режисера-постановника, заньківчанина, заслуженого діяча мистецтв України – Ореста Огородника. Відомий також такими постановками, як: “Останній гречкосій”, “Сто тисяч” Івана Карпенка-Карого, “Безодня”, “За двома зайцями” Михайла Старицького, “Криза” та інші.

Видання lviv-trend.in.ua повідомляє, що на вихідних шанувальники акторського мистецтва мали змогу насолодитись виставою “Соло для мідних труб”. Драма на 4 дії, яка розповідає про божевільне бажання головного героя будь-якою ціною дорватися до влади. Головну роль Юри зіграли актори театру імені Марії Заньковецької – народний артист України Орест Гарда та заслужений артист України – Олександр Норчук. 

Тема п’єси напрочуд актуальна – про вибори, але, мабуть, вистава не стільки про політику, скільки про сімейні цінності, про моральні принципи кожного зокрема. Перепоною на шляху до влади перед головним героєм Юрієм Совою – багатієм, банкіром, який обдурив сотні вкладників і заволодів їхніми коштами, не може стати ніщо, навіть сімейна реліквія – присяга, яку складали всі чоловіки з його родини. Клятва вимагає ніколи не обманювати, не красти, не рватися до влади, бо це не принесе щастя нікому. Причиною для складання такої обітниці стала родинна трагедія далеко в минулому – загибель цілої сім’ї, глава якої посідав важливу посаду в селі та порушив моральні закони суспільства – почав обманювати, обкрадати людей.

“Той, хто доривається до влади, до корита – перетворюється на свиню!”.

За словами Василя, батька головного героя п’єси, його син став свинею ще до того, як отримав владу, бо порушив присягу. Син не послухав батька… Щоб дізнатись, чим же скінчилась історія – варто відвідати виставу. 

До речі, найближчі дати, коли ітиме “Соло для мідних труб” – 4, 5, 16 та 28 травня. 

 

Comments

.,.,.,.