Львівському трамваю виповнюється 125 років: як відзначатимуть свято львів’яни

Цього року львів’яни мають нагоду відзначити 125-річчя львівського трамваю, повідомили у прес-службі Львівської міської ради. Наприкінці весни, 31 травня, рівно 125 років тому у Львові поїхав перший електричний трамвай, а також розпочала свою роботу перша електрична станція міста. Тож з нагоди відзначення такої знакової для Львова дати мешканців міста та його гостей закликають долучитися до цілої низки заходів, які будуть відбуватися впродовж наступного місяця та на початку червня, розповідає “lviv-trend.in“. 

Що ж відбувалося в місті Лева 125 років тому? Коли в місті з’явився перший трамвай, мешканці, на диво, зустріли його не дуже привітно: тоді ті, хто користувався візками як видом транспорту, закидали трамвай помідорами та яйцями – от так львів’яни сприйняли нове. Тоді ж, 125 років тому, в місті Лева розпочали електрифікацію: засвітилася алея в Стрийському парку і з’явився кольоровий фонтан. Звідти і бере початок історія електрифікації Львова. 

Так, з нагоди відзначення 125-річчя львівського трамваю і електрифікації Львова заплановано такі заходи, в яких можуть взяти участь львів’яни:

  • 6-10 травня: чемпіонат “ТОП-Енергія 2019” (палац спорту “Галичина”, вул. Керченська, 8);
  • 6 травня (11.00 — 14.00 год) та 31 травня: екскурсія в НУ “Львівська політехніка” в нову лабораторію Siemens з короткою презентацією інноваційних розробок галузі (НУ “Львівська політехніка”, потрібна попередня реєстрація за тел. 067 2309061);
  • 7 травня (22.15 год): світлове шоу – 3D-мапінг (двір Палацу Потоцьких, вул. Коперника, 15);
  • травень: екскурсії в Музей електрифікації Львівщини (вул. Мушака, 56, потрібна попередня реєстрація);
  • 7 травня – 1 червня: екскурсія “Львівський трамвай” (попередня реєстрація за тел. 067 2309061 );
  • 8 травня: екскурсія “Таємниці електрифікації львівської опери” (Львівський національний академічний театр опери та балету ім. С. Крушельницької, проспект Свободи, 28);
  • 18 травня: фестиваль “LVIV ELECTRO TRANS” на території Lem Station (вул. Сахарова, колишнє трамвайне депо);
  • 31 травня: урочиста академія з нагоди 125-річчя львівського трамвая та електрифікації міста. Під час академії відбудеться погашення поштової марки. Вхід буде відбуватися за запрошеннями (Львівський національний академічний театр опери та балету ім. С. Крушельницької).

Тож, якщо ви любите слухати історії про рідне місто та дізнаватися нове, ласкаво просимо долучитися до подій в межах відзначення 125-річчя львівського трамваю. 

Comments

.,.,.,.