У Львові покажуть фільм "Невидимий батальйон": час, локація, сюжет

Завтра, 16 березня, львів'ян запрошують прийти на показ документальної стрічки "Невидимий батальйон", розповідає сайт "lviv-trend.in" з посиланням на сайт Львівської міської ради. Показ фільму про захопливу історію війни на сході країни відбудеться о 19.30 годині у Меморіальному музеї тоталітарних режимів "Територія Терору" (на проспекті Чорновола, 45 Г, Барак #2). Кіно в музеї покажуть спільно з Інститутом гендерних програм, а після перегляду стрічки всі охочі глядачі зможуть також поспілкуватися з командою, яка працювала над створенням фільму. Переглянути кіно можна безкоштовно.

Отже, документальна стрічка "Невидимий батальйон" розповідає про історію шести жінок-військовослужбовиць, з якою діляться троє українських режисерок: Ірина Цілик, Світлана Ліщинська, Аліна Горлова. Єдине, що об'єднує героїнь стрічки - це війна, яка прийшла на терени їхньої землі. До того жінки були абсолютно різними за вподобаннями, життєвим та військовим досвідом. Ці кілька історій формують єдину цілісну картину про те, яким було становище українських жінок у Збройних Силах України. 

Метою створення такого проекту є задокументування сучасних подій, які відбуваються зараз в нашій країні, показ того, як воюють українські жінки. Продюсерка фільму також зазначає, що цим проектом команда хоче зруйнувати "стіну" для жінок: мовляв, в такому випадку не може бути ні статі, ні кольору очей, тільки освіта і тільки професіоналізм. Власне, на думку продюсерки, таке якнайкраще можна показати через кіно. До того ж, фільм є хорошим "плюсом" до ведення інформаційної війни, яку, на жаль, українці поки що програють. 

Цінність стрічки в тому, що вона активно піднімає питання прав жінок в сфері безпеки та оборони, а це - стимул до реформування законодавства з викоріненням "пережитків" радянщини. До приклад, сайт повідомляє, що в червні 2016 року під тиском громадськості Міністерство оборони на 63 позиції розширило список бойових посад доступних для жінок. Однак і це, на думку організаторів проекту, не є межею розвитку країни. 

Нагадуємо, що сьогодні у Львові покажуть фільм "Крихка свобода" про події окупації на сході країни. 

Коментарі