Електромобілі та електроскутери: у Львові запускають естонський сервіс замовлення таксі

14 березня у Львові запрацював новий сервіс замовлення таксі Bolt, який запустила естонська компанія, що протягом шести років успішно працює на ринках 30-ти країн на різних континентах. Про особливості цього стартапу, філософію даного сервісу та про те, чого чекати львів’янам від інновації у місті розповів Тарас Потічний – регіональний менеджер Bolt, пише Tvoemisto.tv.

Як повідомляє інформаційний портал “lviv-trend“, за словами представника Bolt Потічного, стартап з’явився 6 років тому в Естонії під назвою Taxify. Поступово він вийшов на ринки інших країн Європи та навіть дістався до Африки. Торік компанія почала працювати в Києві та Харкові, а тепер виходить на дороги Львова. Напередодні відбувся ребрендинг компанії, що отримала нову назву – Bolt, яка характеризує можливість швидко й ефективно пересуватись містом різними видами транспорту і вказує на те, що за електротранспортом –  майбутнє. Підхід цієї компанії у тому, щоб зробити переміщення по місту максимально комфортним, швидким, доступним і вийти за рамки традиційного таксі. Наприклад, в Африці компанія вже запустила бода-бода – перевезення на мотоциклах (там вулиці надто завантажені для комфортного пересування автівкою), а у Парижі –  електросамокати. 

У Львові, каже Тарас Потічний, розвивають свою інноваційну систему сервісних перевезень. На першому етапі працювати будуть на звичних для людей авто та електромобілях. До співпраці з компанією вже зголосились тисячі водіїв, частина з яких мають свої електромобілі. Після кількох тижнів роботи Bolt проаналізує їхню сталу кількість і попит і, можливо, виділить в окрему категорію. Наразі сервіс пропонує дві категорії автівок: Bolt – стандарт та комфорт. Згодом до сервісу, ймовірно, підключать електросамокати, як у Парижі. Окремим сервісом також має стати доставка їжі, що користується популярністю на ринку. Крім того, у компанії розглядають питання карпулінгу – можливості однією автівкою підвозити людей за значно меншою ціною. Це як таксі-маршрутка, що є дуже популярним сервісом на багатьох ринках світу.

Як скористатись цим сервісом у Львові? Нові користувачі можуть завантажити додаток Bolt на Google Play чи Apple Store, що займає кілька секунд, далі – два кроки до авторизації. Додаток зручний у користуванні практично для будь-кого, адже потрібно лише вказати свій номер телефону та електронну пошту, а тоді ввести на карті місце, куди вам потрібно дістатись. Додаток сам проінформує, скільки коштуватиме поїздка, де є найближча машина та через скільки часу водій приїде за вами. Оплатити поїздку можна як готівкою, так і за допомогою банківської картки – якщо прив’язати її до свого профілю, гроші стягуватимуться автоматично. Менеджер додав, що компанія у своїх тарифах не відштовхується від вартості кілометру, адже це вже застарілий і неактуальний метод.

Тарас Потічний зазначив, що на початку роботи сервісу львів’яни та гості міста, які завантажать додаток, отримають промо-код, що здешевить їх поїздку до 50%. Він повідомив, що сьогодні більшість пасажирів Bolt – це люди віком до 35 років, хоча через низьку ціну, особливо на початку, сервісом користуються і багато студентів. Для кількох людей це може вийти дешевше, аніж громадський транспорт. Місія компанії – глобально змінювати підхід до пересування містом і зробити мобільним кожного!

Comments

.,.,.,.