Книгу львівських ілюстраторів визнали однією з найкрасивіших у світі

Книжка “Я так бачу” творчої майстерні “Аґрафк” (Андрій Лесів та Романа Романишин), видана ВСЛ, здобула бронзову медаль на конкурсі “Найкрасивіші книги світу”. Про це повідомляє “Читомо” з посиланням на прес-службу Книжкового Арсеналу.

Як пише “lviv-trend“, організаторами конкурсу є німецький фонд “Мистецтво книги” (нім. —  Stiftung “Buchkunst”). Цього року журі оцінило понад 600 поданих книжок із 32 країн з усього світу. Україна бере участь у конкурсі вчетверте, проте перемогла вперше. Серед інших переможців — книги з Нідерландів, Австрії, Польщі, Чехії, Росії, Японії, Китаю, Німеччини та Швеції. Усього на конкурсі вручили одну золоту, дві срібні та п’ять бронзових медалей, відзнаку “Золота літера” та п’ять почесних відзнак. 

Координаторка “Книжкового Арсеналу” Оксана Хмельовська зазначає, що це не перша міжнародна перемога творчої майстерні “Аґрафка”, але перша перемога України у найпрестижнішому конкурсі світового дизайну за всі роки», — зазначає координаторка «Книжкового Арсеналу» Оксана Хмельовська.

Конкурс проводиться з 1963 року: міжнародне журі оцінює мистецьке оформлення та естетичний рівень книг і вручає нагороди в рамках Ляйпцизького книжкового ярмарку. Протягом року книги-переможці презентується у різноманітних бібліотеках світу та заключно на найбільшій книжковій виставці у Франкфурті.

“Я так бачу” – книжка-картинка про зір. Про те, що ми люди бачать очима, і про те таємниче, невидиме для ока, яке пробуджує у людей цікавість до Всесвіту і до власної сутності. А також про мікроскопи та телескопи, які допомагають людям побачити щось неймовірно дрібне або дуже далеке. Про те, що декому, аби краще бачити, потрібні окуляри, а незрячі потребують спеціального шрифту і символів, аби читати і орієнтуватися в просторі. Також у ній можна дізнатися, як бачать цей світ птахи і звірі, які живуть поруч із нами, як художники створюють оптичні ілюзії, скільки мільйонів відтінків здатне розрізнити людське око і як бачить світ новонароджене маля.

Нагадаємо, що книга “Я так бачу” стала найкрасивішою книгою минулого року в Україні. Також диптих “Голосно, тихо, пошепки” та “Я так бачу” став лауреатом міжнародної премії Bologna Ragazzi Award 2018 у номінації Non Fiction.

 

Comments

.,.,.,.