В Україні планують запровадити нове державне свято: яке саме та коли відзначати пропонують?

Львівська обласна рада звернулася до Президента України щодо започаткування та відзначення нового державного свята – Дня української пісні. Відповідне звернення депутати Львова ухвалили на сесії 12 березня. Про це пише видання zik.

Як повідомляє інформаційний портал “lviv-trend“, львівські депутати зазначають, що, незважаючи на закон “Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення” (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах), в ефірі часто лунають російськомовні пісні. І через те, що в сучасній Україні й досі немає чіткої державної політики щодо пропаганди та популяризації української народної пісні, львів’яни просять на державному рівні підняти питання української пісні та надати їй окремого державного дня відзначення. У протилежному випадку, зазначають у зверненні депутати, наша рідна пісня може піти в небуття, усупереч усім помислам і сподіванням славних предків.

У своєму зверненні депутати Львівської облради просять Президента підтримати звернення Чернівецької обласної ради, яке написали на Буковині ще наприкінці минулого року, та своїм указом внести до українського календаря ще одне державне свято – День української пісні й щороку відзначати його 13 вересня. Чому у цей день? Бо саме 13 вересня 1970 року українці вперше почули прем’єру пісні “Червона рута” Володимира Івасюка. Тоді, 48 років тому, на Театральній площі Чернівців на всю Україну прозвучали сьогодні вже знані українські композиції – “Червона рута” та “Водограй” генія українського музичного мистецтва Володимира Івасюка. Ці мелодії та слова згодом стали визначними для українців та сьогодні є одними з найпопулярніших українських пісень у світі. Саме цей день – 13 вересня, перевернув сприйняття української музики не лише у нас в Україні, а й далеко за межами держави та зробив відомою у світі українську пісню. 

У зверненні до Президента України львівські депутати зазначили, що саме “Червона рута” Івасюка, гучно виконана вперше 13 вересня, стала неофіційним гімном українців і відкрила світові цілком іншу Україну – шедевральну в історичному значенні та пісенно-поетичному мистецтві, а зараз має слугувати символом єднання всіх українців Заходу і Сходу, Півдня і Півночі.

Comments

.,.,.,.