Львів’янка Оксана Муха заспівала на “Голосі країни”

У неділю, 3 березня, на українському телебаченні відбувся фінальний випуск сліпих прослуховувань проекту “Голос країни-9”. В цьому ефірі до себе в команду набирали учасників зіркові тренери – Потап (Олексій Потапенко) і Дан Балан. Завершувала сезон сліпих прослуховувань “Голосу країни-9” львівська співачка Оксана Муха. Про це пише leopolis.news.

Як повідомляє інформаційний портал “lviv-trend“, знана львів’янка Оксана Муха на “Голосі” виконала чудову композицію Квітки Цісик “Де ти тепер”. У результаті до жінки повернулись двоє зіркових суддів –  Потап і Дан Балан. Оксана ж обрала останнього. Тож у проекті тренером львів’янки стане саме молдовський співак. Наступними етапами участі у шоу мають бути вокальні бої, під час яких тренер обирає у свою команду шістьох учасників, що проходять у прямі ефіри.

Львівська співачка Оксана Муха розповіла, що прийшла на проект “Голос країни”, щоб відкрити українцям ім’я і талант легендарної американської співачки українського походження Квітки Цісик, яка все життя співала і прославляла українську пісню. Для самої Оксани Квітка є такою собі “хрещеною” у музиці – саме її голос змалку найбільше зачарував Муху, а вже у дорослому віці вона стала володаркою Гран-прі І міжнародного фестивалю ім. Квітки Цісик (2011 р). Оксану навіть називають “українською (або другою) Квіткою Цісик”. Львів’янка розповіла:

“Найважливішим моментом у моєму житті був момент, коли я почула Квітку Цісик ще зовсім малою. Народжена за океаном у американському середовищі, вона настільки тонко відчувала українську пісню. Вона співала душею те, що я зараз чую, чого потребують тренери.”

Легендарна “душа української пісні”, Герой України Ніна Матвієнко про Оксану Муху сказала, що “Квітка Цісик повернулась до нас голосом Оксани Мухи”. Такі влучні слова пролунали у бік співучої львів’янки вже давно. Оксана кілька років поспіль була учасницею масштабного всеукраїнського проекту “Незабутня Квітка”, а минулоріч дала у містах та містечках Західної України два десятки сольних концертів-присвят Квітці, якій у 2018-му було б 65.

Зазначимо, народилась Оксана Муха у Львові у сім’ї батька-акордеоніста та матері-медика. У 1996 році закінчила Львівську середню спеціальну музичну школу-інтернат імені Соломії Крушельницької по класу скрипки. У 2000 році закінчила Львівське державне музичне училище ім. С. Людкевича (клас скрипки), у 2005 році закінчила Львівську національну музичну академію імені Миколи Лисенка (клас скрипки). У 2003—2004 рр Оксана працювала артисткою оркестру оперної студії при Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка. У 2006 році вона починає співпрацю з Мистецьким об’єднанням “Дударик назавжди”. У 2010 році видала сольний альбом “Re: sheto”, над яким працювала з 2006 по 2008 роки. У квітні 2011 року Оксана Муха отримала Гран-прі I Міжнародного конкурсу українського романсу імені Квітки Цісик (Львів).

Comments

.,.,.,.