У Львові виступить володарка премій “Греммі”, співачка та піаністка зі світовим ім’ям

27 червня на головній сцені вже відомого у світі міжнародного фестивалю Leopolis Jazz Fest виступить канадська співачка та піаністка Даяна Кролл. Організатори зазначають, що усі роки існування фестивалю, згідно опитуванням, вона залишалась найочікуванішим хедлайнером цієї події. Цього року очікування учасників та гостей фестивалю таки здійсняться – сюди приїде знаний експерт у світі джазу Даяна Кролл . Про це пише zaxid.net.

Як повідомляє інформаційний портал “lviv-trend“, джазова співачка і піаністка з Канади Даяна Кролл відома у всьому світі своїм контральто. Вона є володаркою трьох премій “Греммі” та восьми премій “Джуно”, а також найпрестижнішої музичної нагороди у Канаді. Станом на сьогодні тільки у Сполучених Штатах Америки продано понад 6 мільйонів її альбомів, 15 мільйонів — розійшлись по всьому світу.

Кролл народилась 16 листопада 1964 року у місті Нанаймо (Британська Колумбія, Канада). Її батько часто грав вдома на фортепіано, а мати співала у місцевому хорі, тому у свої чотири роки Даяна сама вперше сіла за піаніно, а у п’ятнадцять — вже грала джаз у місцевому ресторан. Кролл була ще підлітком, коли отримала стипендію у престижному музичному коледжі Берклі в Бостоні. Після двох років навчання у Бостоні вона переїхала у Лос-Анджелес, де зустріла своїх джазових наставників, серед яких був легендарний басист Рей Браун (Ray Brown). У 1994 році вона підписала контракт з GRP та записала альбом Only Trust Your Heart, у якому Браун грав на контрабасі. З цього часу почався період співпраці Даяні Кролл з продюсером Томмі ЛіПумой, що допоміг їй видати наступні альбоми на GRP, Impulse! та Verve.

Даяна Кролл швидко стала популярною. Справжнім проривом була її робота 1998 року When I Look in Your Eyes. Альбом 52 тижні займав перше місце Billboard’s jazz chart, отримав дві Греммі та номінацію у категорії Найкращий альбом року, чого зазвичай удостоюються тільки поп-альбоми. Наступний альбом The Look of Love продавався ще краще та потрапив у ТОП 10 поп-чартів в Америці – безпрецедентний результат для джазової музики. У 2018 вийшов альбом Даяни Кролл з легендарним співаком Тоні Беннеттом Love Is Here to Stay.

Сьогодні Даяна Кролл – відома та успішна піаністка, музикант зі світовим ім’ям, а ще вона є коханою дружиною та люблячою матір’ю двох чудових синів-близнюків. Співачка одружилась з англійським музикантом Елвісом Костелло та народила йому дітей – Декстера Генрі Лоркана і Френка Гарлана Джеймса, 6 грудня 2006 року у Нью-Йорку.

Comments

.,.,.,.