У Львові презентували серію документальних фільмів про Голокост

Цими днями в нашому місті відбувся показ документальних фільмів, присвячених тематиці Голокосту, розповідає сайт “lviv-trend.in“. У фільмах йшлося про те, як українці колись переховували євреїв в цей історичний період. Львів’янам такі фільми презентували вперше. Презентація відбулася 6 лютого в стінах Меморіального музею тоталітарних режимів “Територія Терору”. В межах презентації показали два документальні фільми “Слово Праведника”. 

На презентацію фільмів завітала продюсерка Маргарита Яковлева, яка повідомила глядачам про те, на якій стадії перебуває цей проект. Продюсерка розповіла, що станом на сьогодні знято більше п’ятнадцяти матеріалів, з яких шість було змонтовано, а п’ять – перекладено на англійську мову. Фільми базовані на реальних історичних фактах, зафіксованих у витягах із архіву. Кожна серія розповідає про історію життя єврейського народу через індивідуальні портрети героїв. 

Також на презентацію фільмів завітав один із героїв. Це – Іван Лухотруб. До слова, героями стрічок є люди, родини яких отримали звання “Праведників народів світу”. Під час свого виступу актор висловив своє переконання про те, що тільки милосердя може врятувати народ. За словами героя, тільки через милосердя один до одного ми можемо уникнути повторення жахливої трагедії в історії людства. 

Для довідки: “Слово Праведника” (Word of the righteous) – документальний фільм, українсько-ізраїльсько-американський проект, присвячений “Праведникам народів світу”. Співавторами проекту є журналісти Світлана Левітас та Маргарита Яковлева. Вони познайомилися у 2016 році у Берліні, під час семінару по історії Голокосту у Будинку Ванзейської конференції. Зйомки розпочали у листопаді 2016 року. Перша серія фільму побачила світ у вересні 2017 року.

Comments

.,.,.,.