100 років на одному місці: до Книга рекордів увійшов магазин «Трембіта» у Львові

 

Магазин «Трембіта», який розташований у центральній частині Львова на вулиці Коперника, став рекордсменом завдяки найдовшому безперервному існуванню салону музичних інструментів на одному місці, повідомляє «Еспресо.Захід».

На вихідних львівський музичний салон «Трембіта» урочисто вписали у Національний реєстр рекордів України. Цей салон є одним із найстаріших музичних магазинів в країні. Він не міняв свого місця розташування близько ста років, пише lviv-trend.in.ua.

Як розповідається на FB-сторінці «Трембіти», історія почалася у 1911 році. 

«Ми святкуємо 110-річний ювілей магазину «Трембіта». Це вже справжня перлина епохи, без якої важко уявити Львів! Згадаймо, як розпочалася історія магазину «Трембіта». Для початку зазирнемо у далекий 1911 рік. Саме тоді на вулиці Коперника, 5 – за проєктом архітектора Романа Фелінського завершилося будівництво кам’яниці», – йдеться у повідомленні. 

Незадовго в тій кам’яниці розташувалася музична крамниця «Мелодія», яка пропонувала великий асортимент музичних інструментів і навіть грамофонів. Після війни у цих приміщеннях функціонувала музична школа, а із 60-х років сюди знову повернувся магазин із продажу музичних інструментів «Трембіта».

На базі музичного салону у 1992 році створили ТзОВ «Фірма Орфей». А у 2014 магазин тимчасово закрив двері для відвідувачів через ремонт. Оновлена «Трембіта» повернулася до справи через рік і працює до наших днів.

По правді 110 років минуло з моменту спорудження будинку на вулиці Коперника, 5, а саме музичний магазин веде свою історію з 1926 року. Про це свідчить і документ «Книги рекордів України», де перша згадка про салон музичних інструментів датується 20-м січня 1926 року.

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\Trem2.jpg

А ідея подати магазин до української Книги рекордів належить одному з власників закладу Павлові Гудю, який побачив газету за 1926 рік, де рекламувався магазин «Мелодія».

«Мене на це штовхнула людина, яка принесла у наш магазин газету за 1926 рік, січень місяць, в якій була реклама цього магазину. Після цього я почав робити пошук по архівах. Основним доказом була ця газета 1926 року. Вона підтверджує, що цей магазин тут існував», – пояснив співвласник магазину-рекордсмена. 

Comments

.,.,.,.