У Львові створюють ікони зі старих меблів

Львів недарма вважають культурною столицею України. Тут воєдино зібрано безліч історичних та духовних пам’яток загальнонаціонального значення. У Львові живе чимало майстрів, які всіляко підтримують цей статус міста. Одними з таких є львівські майстри – іконописеця Христина Угрин та митець Андрій Бень, які створюють у місті Лева ікони. Вони займаються цією справою в особливий спосіб –  ікони у їх звичному вигляді постають зі старих меблів.

Як повідомляє інформаційне агентство “lviv-trend“, митці Христина Угрин та Андрій Бень перші свої ікони зі старих меблів почали робити ще у 2014 році. Це були кишенькові образки, які вони передавали нашим воїнам на Схід України. Ці ікони майстри творили зі звичайних старих непотрібних меблів або з дерев’яних дощечок.

Незвичні образки львівських майстрів – це копії старовинних українських ікон. Христина Угрин та Андрій Бень розповіли, що на виготовлення однієї такої ікони вони витрачають близько тижня – все залежить від параметрів образка, палітри та того, на якій основі його створюють. Також львівські митці зазначили, що символом їхньої майстерні є Святий Миколай Чудотворець. Про це пише tvoemisto.

Пригадаємо, наприкінці минулого року (листопад – грудень 2018) у Національному музеї ім. Андрея Шептицького, що у Львові, музейники розробили віртуальну гру, за допомогою якої відвідувачі можуть самостійно стати творцями ікон. Цей проект в основному націлено на дитячу та юнацьку аудиторію, щоб у такий спосіб їх зацікавити. Наразі гра “Створи ікону” доступна на моніторах посеред експозиції давніх ікон, згодом її викладуть на сайт музею і буде можливість встановити собі мобільний додаток. На інтерактивний проект Національний музей ім. Андрея Шептицького отримав грант від Українського культурного фонду. Про це раніше писало інформаційне агентство zaxid.net.

Comments