Львівській філармонії присвоїли ім’я Мирослава Скорика

Сьогодні, 29 вересня, – знаковий день в історії Львівської національної філармонії, адже на засіданні Львівської обласної ради проголосували на присвоєння установі імені талановитого вітчизняного композитора зі Львова Мирослава Скорика, пише сайт lviv-trend.in.ua. Таке рішення знайшло підтримку серед 50 депутатів облради.  

З нагоди вшанування Мирослава Скорика у Львові планують реалізувати не тільки присвоєння філармонії імені славетного композитора, а й також звести пам’ятник на місці поховання музиканта. На спорудження пам’ятника талановитому композитору, музикознавцю, Герою України планують виділити 700 тисяч гривень. 

Долучилися до вшанування пам’яті композитора і в столиці – до Дня Незалежності Президент України Володимир Зеленський розповів про плани запровадити державну премію імені Мирослава Скорика.  

Зазначимо, що Мирослав Скорик – видатний український композитор, музикознавець, народний артист України, Герой України, лауреат премії імені Тараса Шевченка, кандидат мистецтвознавства. Все своє життя славетний українець присвятив музиці, розвивав українську культуру і гідно представляв її на міжнародній арені.  

Твори композитора Мирослава Скорика регулярно виконують в Україні, інших пострадянських країнах, а також у Німеччині, Франції, Австрії, Нідерландах, Болгарії, Чехії, Словаччині, Польщі, Великій Британії, США, Канаді, Австралії. Дуже часто Мирослав Скорик виступав не лише як диригент, а й виконавець з власними творами.  

Йому належать визначні музичнотеатральні твори – опера “Мойсей”, балети “Каменярі”, “Повернення Баттерфляй”, музична комедія “0:0 на нашу користь”. Крім того, в творчому доробку композитора – низка вокально-симфонічних та симфонічних творів та багато-багато іншого. 

Comments

.,.,.,.