Львівська опера вшанує пам’ять композитора Мирослава Скорика

Сьогодні і завтра львів’яни прощаються з відомим земляком Мирославом Скориком, який помер 1 червня на 82-му році життя. Вчора з талановитим композитором прощалися кияни, сьогодні домовина з померлим прибула до стін Собору святого Юра у Львові, куди можуть завітати містяни, аби віддати останню шану померлому. Завтра ж відбудеться чин похорону, пише lviv-trend.in.ua

Разом з тим, вшанувати талановитого композитора планує і Львівська опера – тут будуть транслювати для містян в онлайн-режимі найбільш знакові твори Мирослава Скорика. 

Трансляція опери “Мойсей” 

2

Один з найбільш знакових творів талановитого львівського маестро – опера “Мойсей”, створена на лібрето Богдана Стельмаха і за однойменною поемою Івана Франка. Оперу “Мойсей” було створено з нагоди відзначення великої події – до століття Львівської опери. 

Вперше львівському глядачеві цю оперу транслювали в червні 2001 року. Побачити цю оперу мав змогу і Іван Павло ІІ, після чого весь творчий колектив опери отримав благословення, а про талант Мирослава Скорика заговорили в цілому світі.  

“Мойсей” – опера на дві дії з прологом і епілогом – її ще часто називають сценічною притчею. Як казав видатний Мирослав Скорик, для нього було великою честю написати цю оперу, адже тут втілені глибокі філософські ідеї та думки, а ще – біблійна основа твору, що тільки додає величі опері “Мойсей”. 

3

Впродовж тривалого часу оперу виконували на великій сцені Київського оперного театру і довгий час опера була єдиним твором сучасних українських авторів в репертуарі Київської опери, та й Львівської опери – теж.  

Опера виконується українською мовою і триває 1 годину 25 хвилин.  

Трансляція балету “Повернення Баттерфляй” 

4

Ще одна знакова творча робота славетного Мирослава Скорика – це балет “Повернення Баттерфляй”, який можна побачити тільки у Львові. Цю виставу талановитий львівський композитор написав і присвятив знаній оперній співачці кінця 19-го – початку 20-го століття Соломії Крушельницькій (до слова, цікавий факт: сам Мирослав Скорик був внучатим небожем видатної Соломії Крушельницької). 

Балет Скорика “Повернення Баттерфляй” розповідає про творчий шлях Соломії Крушельницької, про життя талановитої співачки, а також про її самовідданість у служінні великій сцені. У балет вкладено мальовничі фрагменти з багатьох вистав, де успішно виступала славетна Соломія Крушельницька. І все це – виступи співачки під звуки талановитого італійського композитора Пуччіні.  

Балет триває 1 годину 10 хвилин. 

5

Трансляції обох вистав можна буде переглянути з 5 по 7 червня на каналі Львівської опери в YouTube за посиланням тут: https://www.youtube.com/user/OperaLviv/videos

Пригадаємо, у творчому доробку покійного маестро – музика до стрічки Параджанова “Тіні забутих предків”, мультфільму “Як козаки куліш варили”, “Гуси-лебеді летять”, “Лис Микита” та багато інших легендарних творів, про які знають не лише в Україні, а й за кордоном.  

Comments

.,.,.,.