У Львові вперше показали "11 дітей з Моршина"

У четвер, 20 грудня у Львові відбувся допрем'єрний показ вітчизняної кінострічки "11 дітей з Моршина" режисера Аркадія Непиталюка.

Як пише "lviv-trend" з посиланням на джерело "Zik", продюсер фільму Сергій Лавринюк розповів, що ідея зняти пригодницький фільм "11 дітей з Моршина"була досить спонтанною. Надихнула історія про моршинський метеорит.

Спершу я почув легенду про те, що Моршин створили на місці падіння метеорита, а потім знайшов історичні факти, які розповідають про те, що за часів Боніфація Штіллера в Моршині пройшов метеоритний дощ, який залишив по собі поклади залізо-нікелевих порід та осмію. Завдяки його властивостям і позитивному впливу на місцеву флору і фауну у свій час було відкрито курорт, який досі відомий своєю цілющою водою. Ця історія мене так зачепила, що я запропонував сценаристам використати її у нашому фільмі –  поділився Сергій Лавренюк.

Хоча і кіноіндустрія в Україні зараз стрімко розвивається, та не вистачає фільмів для сімейного перегляду.

Цей фільм, це звичайна історія про звичайних людей, про те, які пригоди трапляються через непорозуміння, як миряться та сваряться люди, та головне, як багато значить справжня дружба, коли люди дбають один про одного. За словами продюсера, робота над стрічкою тривала більше року.

Режисер та сценарист Аркадій Непиталюк запевнив, що після перегляду фільму ніхто не залишиться байдужим, кожен знайде щось своє в цій кінострічці, улюбленого персонажа, якого буде підтримувати, а можливо, навіть і співпереживати.

Стрічка потішить як наймолодшого, так і більш зрілого глядача.

Додамо, що до роботи над стрічкою залучили чотирьох сценаристів, кожен з яких приносив своє бачення , свою ідею, через що в Аркадія Непиталюка і виникали труднощі.

Як розповів режисер, найтяжчим випробуванням для нього виявилась спільна робота над сценарієм, оскільки доводилось підлаштовуватись ще під трьох авторів, які бачили по-своєму розвиток сцен, подій та кульмінації.

Як наголосили творці фільму, головною ідеєю "11 дітей з Моршина" є не прибити бажання глядача поїхати до Моршина, а ціна дружби, бо дружба здолає всі перепони.

Актор Олександр Піскунов поділився, що зйомки у стрічці принесли йому як нові знайомства так і небувалий творчий досвід.

Додамо, що фільм "11 дітей з Моршина" переміг у першому конкурсі стрічок патріотичного спрямування від Міністерства культури України. Загальний бюджет фільму — ₴15,3 млн, частка Мінкульту — ₴10,5 млн.

 

Коментарі