Ексклюзив від дітей зі Львова: як звучить реп на вірш Лесі Українки

До роковин від дня народження великої української поетеси Лесі Українки Творча студія Павла Табакова, львівського співака, приготувала для усіх особливий сюрприз – відзняла реп-композицію, в основі якої вірш знаної української поетеси “Мріє, не зрадь”.

реп

Історія створення музичного проєкту

Як повідомляє інформаційний портал “lviv-trend“, ідея створити саме такий проєкт з’явилась зовсім випадково і попередньо не була запланована саме так. До дня народження Лесі Українки учні школи Табакова готували вірші української поетеси, аби, розповідаючи їх, відточувати акторську майстерність. І от у ході занять у керівника цього культурного осередку у Львова Павла Табакова з’явилась ідея заспівати вірш Лесі. Він запропонував це зробити кільком учням у стилі реп. Дітям надзвичайно сподобалась така ідея і бажаючих виявилось у рази більше, ніж цього потрібно було. Відтак, у школі навіть з цієї нагоди викладачі змушені були провести кастинг, бо всіх дітей у кадр неможливо було б помістити та й не зовсім доречно було б.

У результаті так званий відбір пройшло 17 вихованців музичної школи, які і стали зірками неймовірного відео. На музику Павло Табаков вирішив покласти слова поезії Лесі Українки “Мріє, не зрадь”.

Керівник Творчої школи та його колеги переконані, що саме у такий спосіб можна зацікавити сучасних дітей вивчати українських класиків. Це стосується не тільки Лесі Українки. Можна взяти до проєкту твори Івана Котляревського, Тараса Шевченка, Івана Франка, Олеся Гончара, Ліни Костенко та інших, і тим самим показати, що класика української літератури є цікавою та актуальною і в сьогоденні. Табаков зазначає, що ідея усім надзвичайно сподобалась, тому вони не зупинятимуться на єдиній її реалізації. Дітям стало цікаво працювати у такому напрямку – шукати гарні твори українських класиків та інших авторів, і в особливий спосіб презентувати їх людям. Вже є кілька нових ідей, якими поділились вихованці Творчої школи, але про них трохи згодом.

Зазначимо, цей музично-поетичний проєкт було створено до 149-ї річниці від дня народження славетної Лесі Українки, яка народилась 25 лютого 1871 року у Звягелі (сьогодні Новоград-Волинський). Музику до реп-композиції написав Павло Табаков.

Видатна українка

Леся Українка (Лариса Петрівна Косач-Квітка) – видатна українська письменниця, поетка, перекладачка, культурна та громадська діячка. Працювала у жанрах поезії, лірики, драми, прози, публіцистики. Входить до переліку найвідоміших українок у світі. За свої досягнення у різних сферах культури Лесю Українку називають геніальною дочкою українського народу. І це звання цілком заслужене.

Маленька Леся вже у 4 роки вміла читати, у 5 років – грала на роялі, у 8 років – писала вірші, а в 12 її творчіть вже друкували. Талановита дівчина була поліглотом та самостійно вивчила 11 мов, а також чудово перекладала. За своє життя вона написала не один десяток віршів та драм. Впродовж усієї своєї діяльності хворіла та померла у досить молодому віці – коли їй було всього 42 роки. Залишила після себе безцінний скарб.

Изображение удалено.

 

Comments