Яке фото, що стосується Львівщини, перемогло на конкурсі від Вікіпедії?

У рамках вже традиційного фотоконкурсу від Вікіпедії “Вікі любить пам’ятки” нещодавно стали відомі імена переможців. Оскільки конкурс міжнародний, то і переможців обирали у кожній країні. Головна мета цього конкурсу – зібрати кращі світлини зі світу, визначити з-поміж них переможців та відзначити їх авторів. У майбутньому ці світлини стануть ілюстрованим матеріалом до статей у Вікіпедії, які щодня переглядають тисячі людей з різних куточків світу. Відтак, перелік світлин-переможців від України вже відомий, передає прес-служба ГО “Вікімедіа Україна”.

Як повідомляє інформаційний портал “lviv-trend“, в українській частині міжнародного конкурсу в номінації “Найкраща світлина Львівської області 2019” переможним вибрано фото, де зображено внутрішнє оздоблення церкви Блаженного Миколая Чарнецького та новомучеників Української Греко-Католицької Церкви (або Костелу святого Йосифа). Це святиня, яка стоїть у селі Підгірці Бродівського району Львівської області. Вона є пам’яткою християнської сакральної архітектури 18 століття та частиною палацового ансамблю Підгорецького замку. Автором цієї світлини є Михайло Ременюк. 

Красу, унікальність та неповторність фотографії відзначили чимало представників міжнародного журі фотоконкурсу. Зокрема, говорили про незвично особливу гаму кольорів, підкреслили ідеальність світла та композиції. Наприклад, фотомитець Михайло Потупчик сказав, що це ідеальне інтер’єрне фото.

Зазначимо, мета цього конкурсу – популяризувати українські пам’ятки у світі, а найперше – серед українців, бо часто саме ми, ті, що живемо поруч, не знаємо всієї цінності рідного, часто зруйнованого, не бачимо його краси. А ці пам’ятки треба берегти, про них треба знати, бо це сторінки нашої історії. У рамках цього проєкту на Львівщині за 8 років сфотографували вже 4085 пам’яток (82%). Загальна їх кількість близько 5000. Отож, є куди рухатись, але й пишаємось тим, що вже зроблено! 

Изображение удалено.

                                                 Фото-переможець, автор – Михайло Ременюк

Comments

.,.,.,.