У Львові проходить Міжнародний конкурс оперних співаків

У вівторок, 12 листопада, у Львові стартував Міжнародний конкурс оперних співаків, що носить ім’я знаменитої діви опери Соломії Крушельницької. Подію проводять у Львівському національному академічному театрі опери та балету. Триватиме це дійство до 22 листопада, інформують на офіційному сайті театру.

Як повідомляє інформаційний портал “lviv-trend“, історія цього конкурсу почалась ще у далекому 1991 році, але цьогоріч його організовують тільки п’ятий раз – такі тривалі перерви робили між проведеннями події. Попередній міжнародний конкурс проходив 10 років тому, у 2009 році. Як розповіли організатори цьогорічного великого мистецького дійства, у конкурсі оперного співу візьмуть участь 54 учасники. Це оперні співаки та співачки з України, Вірменії, Польщі, Білорусі та Угорщини. Усім їм не має бути більше 35 років.

Цьогорічний конкурс передбачатиме три тури:

  • виконання співу у супроводі фортепіано;
  • у супроводі оркестру;
  • виконання твору із опер українських композиторів (Д. Бортнянського, С. Гулака-Артемовського, М. Аркаса, М. Лисенка, К. Данькевича, А. Кос-Анатольського, В. Губаренка, Ю. Мейтуса та інших).

Останній пункт не став перешкодою для численних учасників цього міжнародного конкурсу і кожен з них залюбки вивчив арію з опери українського митця.

Як вже зазначалось, конкурс триватиме до 22 листопада і саме у цей день оголосять ім’я переможця. Цим займатиметься компетентне журі, до складу якого входять провідні знавці оперної справи у світі. Членами журі є українці, а також запрошені гості з-за кордону – Польщі, Німеччини, Молдови, Словаччини. Очолює журі неперевершена Вікторія Лук’янець – солістка Віденської опери. Як розповіли судді, цьогоріч вони шукають особливого оперного співака, у якому б воєдино поєднувались талант, професіоналізм, харизма та велика людяність. 

Comments

.,.,.,.