Мобільні оператори підписали документ про покриття всієї України 4G та 5G

Найбільші мобільні мережі невдовзі забезпечать Україну найвищою у світі швидкістю Інтернету. Далі розповість "Львів.Тренд".

Через які мобільні мережі буде доступний швидкий інтернет?

Меморандум підписали такі мережі як Київстар, Vodafone, Lifecell та Інтертелеком.
Основними пунктами меморандуму є переділ частот в діапазоні 824-960 МГц, згідно з липневим указом, забезпечення рівних умов користування доступними та звільненими частотами, забезпечення передбачуваного початкового регулювання доступними та звільненими частотами та інше.

Олексій Гончарук зазначив, що з приходом в Україну таких високошвидкісних мереж почнеться тотальна цифрова епоха, про яку говорив у своїй передвиборчій програмі Володимир Зеленський.

У липні Президент наказав видати 4G-ліцензії діапазоном 800-900 МГ, аби забезпечити села якісним швидким інтернетом до кінця 2019 року.

Частоти 900 МГц дозволяють покривати високошвидкісним інтернетом досить великі площі. Таким чином вдасться забезпечити відмінним інтернетом близько 90% території України.

Для того, аби забезпечити такий масштаб території, мобільні мережі повинні були обмінятися слотами в діапазоні 900 МГц.

Що зупиняє?

Значна частина спектру - у власності "Київстару". Тому робити зробити рівноцінний обмін було б складно.

Президент "Київстару" Олександр Комаров каже, що думки операторів щодо поділу частот не збігаються. Він дав зрозуміти, що навіть, якщо вони з іншими операторами не дійдуть до спільного рішення, у них достатньо спектру в 1800 МГц, на які вже вони мають ліцензію 4G(LTE).

Реакція на пропозицію такого обміну між "Київстаром" та "Інтертелекомом" була такою:

"Велика мережа в цьому діапазоні коштуватиме значно дорожче, проте без огляду на ринок".

4G та 5G: бути чи не бути?

 "Київстар" змінив думку і погодився передати частоти, якщо НКРЗІ виконає ряд умов.

Влада обіцяє полегшити завдання операторам - сприяти доступу до інфраструктури та встановленню прийнятної ціни за переоформлення ліцензій.

Коли і де буде доступний високошвидкісний інтернет?

В Уряді поставили завдання забезпечити високошвидкісним інтернетом максимальний відсоток території країни до 2022 року - від великих міст до найвіддаленіших куточків.

е

 

Коментарі