В рамках Форуму видавців львів'яни переглянули екслюзивні матеріали стрічки "Захар Беркут"

Зараз в місті Лева триває велике щорічне книжкове свято - Форум видавців, 26 книжкове дійство у Львові, найбільше в Україні та на теренах Східної Європи. Традиційно в межах книжкового свята в нашому місті відбуваються різноманітні цікаві події - майстер-класи, презентації нових книжок, зустрічі з відомими видавцями та ілюстраторами, зірковими гостями тощо, пише сайт “lviv-trend.in.ua”. 

В межах цьогорічного форуму також львів’янам організували унікальну можливість побачити ексклюзивні матеріали фільму “Захар Беркут”. Перегляд матеріалів відбувався вчора, 19 вересня, у кінотеатрі “Коперник”, що на вулиці Коперника, в центральній частині міста. Під час заходу відвідувачі обговорювали питання взаємодії двох видів мистецтва - літератури та кіно. Говорили про те, як кіно впливає на літературу та як література впливає на кіно. 

“Захар Беркут” - сучасна екранізація класичного твору української літератури 

б

“Захар Беркут” - український художній фільм 2019 року, створений за мотивами відомого твору української літератури Івана Франка “Захар Беркут”. Над зйомками фільму працювали режисери Ахтем Сеітаблаєв (український актор та режисер кримськотатарького походження) та Джон Вінн. Стрічка ще досі не з’явилася у прокаті, тож львів’яни мали унікальну нагоду переглянути ексклюзивні матеріали до стрічки першими.  

Сюжет фільму - це події далекого 1241 року, тоді, коли на теренах сучасної України здійснювали набіги ординці Монгольської орди. В той час на глибокий захід рухалося військо хана Бурундуя, знищуючи все на своєму шляху. Військо монголів грабує, вбиває та краде в полон наших давніх пращурів-слов’ян.  

Доходить військо аж до підніжжя Карпатських гір, де і зупиняється, аби перебути ніч і набратися сил. Тієї ж ночі до них пробираються таємно двоє місцевих мисливців - братів Беркутів. Вони пробираються до монгольської орди і допомагають звільнитися полоненим.  

Звісно ж, хан Бурундуй не міг пробачити такого вчинку. Несамовитий від люті, він вирішує знищити всі карпатські поселення, які йому тільки трапляться на шляху. У цьому йому допомагає зрадник - місцевий пройдисвіт, який видав своїх монголам. Зрадник видає монголам таємний хід в горах. 

т

Однак брати Беркути на чолі з групкою однодумців мають свій план щодо того, як раз і назавжди зупинити ненажерливу монгольську орду, яка століттями нападала на мирних селян і нищила їх.  

До слова, цього року на початку вересня видавництво “Клуб сімейного дозвілля” випустило друком першоджерело - книгу Івана Франка “Захар Беркут” з обкладинкою, оформленою за мотивами фільму. 

Коли чекати на прем’єру стрічки? 

Стрічка вийде у прокат лише на початку наступного місяця - 10 жовтня. Стрічку знімали англійською мовою, але українці матимуть змогу подивитися дубльований українською мовою варіант.  

Цікаво, що партнером зйомки стрічки “Захар Беркут” є “Міжнародний Фонд Івана Франка”, який очолює онук відомого українського письменника Роланд Франко.  

Коментарі