У Львові відбудеться допрем’єрний показ стрічки “Заборонений”, що розповідає про Василя Стуса

Василь Стус – знакова постать в українській історії, борець за незалежність України у ХХ столітті, великий поет, перекладач, літературознавець. Твори Стуса належать до шкільної програми, тому навіть школярі добре знають, що Василь Семенович – яскравий представник дисидентського руху в ХХ столітті, пише сайт “lviv-trend.in.ua”.  

Незабаром в нашому місті відбудеться допрем’єрний показ стрічки, яка розповідає про складний життєвий шлях відомого українця. Фільм “Заборонений” у Львові покажуть 26 серпня у міському “Кінопалаці”. На показ завітає знімальна група у складі режисера-постановника Романа Бровка, авторів сценарію Сергія Дзюби та Арсенія Кірсанова. Завітає на показ до Львова і виконавець головної ролі у фільмі “Заборонений” Дмитро Ярошенко, продюсер Артем Денисов.  

Стрічка оповідає про події 1965 року – в той період, коли молодий талановитий майстер слова Василь Стус розуміє, що не може змиритися з тим становищем, в якому опинилися українці в Радянському Союзі, і кидає виклик жахливій тоталітарній системі, яка змарнувала життя багатьох українців.  

Василь Стус розпочинає боротьбу словом – він говорить про те, що більшість замовчує. Таке одразу “присікає” тоталітарна влада і посилює свій тиск на українську інтелектуальну еліту. Попри погрози зі сторони влади, Василь Стус навіть у засланні продовжує боротьбу за праведне.  

Фільм, який незабаром продемонструють львів’янам, розповідає правдиву історію життя великого українця Василя Стуса. Стрічка розповідає про кохання та зраду, людську підлість, а також про справжню людську гідність – словом, про те, що пережив митець слова, доки не загинув на місці відбуття заслання. Довгий час смерть поета замовчувалась радянською владою. 

Після перегляду стрічки львів’яни матимуть змогу поспілкуватися зі знімальною групою.  

Comments

.,.,.,.