У палаці Коперник пройдуть безкоштовні кінопокази у рамках фестивалю "Дні українського кіно"

 З 13 до 16 грудня у Львові проходитиме кінофестиваль українського кіно "Дні українського кіно". Це важлива подія у світі українського кінематографу, оскільки привертає увагу глядачів до українських кінострічок, популяризує їх. Завдяки таким показам за останні 5 років популярність українських стрічок зросла в рази. Про це повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

Як інформує "lviv-trend", цього року кінофестиваль "Дні українського кіно" об’єднали із Львівськими кінозустрічами. Такий проект дає нагоду не тільки переглянути українські знакові стрічки і підбірки короткометражок, а й в рамках події можна буде зануритися в процес кіновиробництва, поспілкуватися із режисерами, акторами та сценаристами. Фестиваль проводитимуть у найстарішому кінотеатрі міста — Коперник, який діє з 1912 року. Місце обрали не випадково, адже організатори також хочуть привернути увагу до закриття таких комунальних закладів культури, які зникають.

Отож, у кінотеатрі Коперник покажуть 6 повнометражних фільмів, які були зняті останні 5 років. Кінострічки відбирали ретельно, вони на різні теми, різного соціального спрямування, і власне, формат фестивалю дає змогу не просто переглянути стрічку, а поговорити з режисером, обговорити проблему, висловити свою думку, вказати на помилки чи ляпи. Всі кіносеанси під час фестивалю будуть безкоштовними, тому організатори ласкаво запрошують львів'ян масово долучатись до важливої та цікавої кіноподії у місті. З детальною програмою фестивалю українського кіно у Львові можна ознайомитись тут.

Крім того, на фестиваль особисто приїдуть і режисери українських стрічок, серед числа яких: Роман Бондарчук, Аліна Горлова, Аркадій Непиталюк, Марися Нікітюк та інші. Після перегляду кінотворці будуть спілкуватись з аудиторією, відповідати на запитання.

У Львові така подія пройде вперше. Але організатори сподіваються, що це стане доброю традицією у місті, а згодом, цілком можливо та заслужено, Львів може перетворитись на кіностолицю українського кіно. У місті Лева подію організовують мистецька формація Wiz-Art та Lviv Film Commission за підтримки Львівської міської ради та Держкіно України.

Коментарі