Традиційна всеукраїнська проща до Страдчу

26 червня с. Страдч, що у Яворівському районі, запрошує всіх небайдужих вірян на Всеукраїнську прощу. Вшановуватимуть пам’ять Страдецьких Блаженних, відзначатимуть День Мирянина та 30-ліття виходу Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ) із підпілля. Як повідомляє lviv-trend.in.ua, підготовкою зайнялося керівництво Яворівського району.

Відпустова проща у Страдч – це прекрасна нагода усім вірним греко-католицькій церкві об’єднатись у молитві у важкий для України час.

Якою буде програма заходу?

  • У середу 26 червня 2019 року о 8:30 – прочан очікуватимуть у селищі Ямельня, де вшановуватимуть блаженних Священномученика Миколая Конрада та мученика Володимира Прийми;
  • Приблизно о 9 год – молитва, присвячена Страдецьким Блаженним;
  • Вже о 10:00 – піша хода до площі біля “Страдецької гори”;
  • З 11 год розпочнеться Архиєрейська Божественна Літурrія, на чолі з Блаженнішим Патріархом Святославом.

Після Літургії відбудеться:

  1. Читання молитви на освячення всякої речі
  2. Клятва на “зречення від алкоголю”
  3. Похід до храму та молитва до блаженних
  4. Хресна дорога по святих місцях

Страдч – це, по-перше, одна з святинь УГКЦ, важливість якої не менша, ніж у Зарваниці та Унева, по-друге, відпустовий Марійський паломницький центр. Вперше молитва пролунала тут ще у  ХІ ст. Існує легенда, що першими, хто прибув туди служити Богові, були два ченці, які прибули з Києва. Вони видовбали у піщаному пагорбі невелику печеру і почали там свою чернечу дорогу. Унікальність монастиря в тому, що до сьогодні він зберігся практично без змін.

Comments

.,.,.,.