Спілбергу не дозволили знімати кіно у Львові: інші фільми, які були відзняті у місті Лева

Сьогодні Львів – це культурна столиця України. Однак такий статус місто носило і у давніші часи. Архітектура Львова, його центральні середньовічні вулички, особлива атмосфера, як 100 років назад, так і тепер, заманюють до себе багатьох митців, зокрема і кінематографів.

Як повідомляє інформаційний портал “lviv-trend“, Львів став знімальним майданчиком для великої кількості фільмів, що відомі не лише українському глядачу, але й далеко за межами України. Як пише lviv1256, у багатьох кінокартинах місто Лева стало окремим кіногероєм, що можна побачити у таких найбільш відомих стрічках:

  1. У далекому 1897 році у Львові було знято перший фільм – “У львівській кав’ярні” (W kawiarni lwowskej). З цього часу Львів став справжнім знімальним майданчиком та героєм багатьох кінематографічних шедеврів.
  2. У 1967 році у Львові знімали трисерійну стрічку “Майор Вихор”, що присвячена подвигу українського-радянського розвідника Євгена Березняка. Завдяки йому було врятовано від запланованого гітлeрівцями знищeння Кракова.
  3. У 1968 році у Львові тривали зйомки іншого культового кіно – “Щит і меч”. Це також історія про радянського рoзвідника, яку було знято кіностудією “Мосфільм”. У дебютний рік фільм переглянуло 68 мільйонів глядачів. Окрім захопливого сюжету, популярності фільму посприяла й гра цілої плеяди тодішніх зірок екрана: Станіслава Любшина, Олега Янковського, Володимира Басова, Алли Демідової, Юозаса Будрайтіса та інших.
  4. Драму “Салют, Маріє” також знімали у Львові у 1970-х роках. Тут блискуче зіграла свою роль молода Ада Роговцева. За роль Марії вона отримала приз як найкраща кіноакторка на Московському міжнародному фестивалі та стала акторкою року в СРСР за версією журналу “Советский экран”.
  5. Також у Львові вели зйомки однієї з найулюбленіших комедійних стрічок радянського періоду “Старики – розбійники”. Режисер кіно Ельдар Рязанов та кіностудія “Мосфільм” зняли цей шедевр у 1971 році. Фільм, у якому грали Юрій Нікулін, Євген Євстигнєєв і “Львів” просто був приречений на успіх.

  6. Не менш культовою стрічкою, яку пов’язують зі Львовом, є “Д’Артаньян і три мушкетери”. Легендарний мюзикл Георгія Юнгвальда-Хількевича за не менш легендарним романом Александра Дюма було знято 1978 року.

  7. Одну з улюблених кіноказок дітей початку 80-х років минулого століття знімали теж у Львові й Одесі. У стрічці легко впізнати – площу Ринок, каплицю Боїмів, Аптеку-музей та інші архітектурні перлини міста Лева.

До слова, у цей список могли б і потрапити сучасні кінострічки світового рівня – оскароносний “Список Шиндлера” Спілберга та знаменитий “Вогнем і мечем” Гофмана. В обох випадках режисери мали намір знімати свої стрічки у Львові, однак не отримали на це згоди місцевої влади.

Comments

.,.,.,.