Кожен львів’янин може безкоштовно користуватись мобільним додатком-помічником щодо сортування сміття

Сьогодні в Україні проблема із сортуванням, вивозом та утилізацією сміття неабияк актуальна. Гостро вона стоїть і у Львові, особливо після періоду пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі та блокадою регіону у цьому питанні. У Львові вже тривалий час шукають раціонального способу вирішення проблем з відходами. Тут заплановано втілити мега проект – збудувати сміттєпереробний завод, який закриє будь-які питання щодо сміття у місті. Однак на сьогодні він на етапі розробки, а поки – ІТ-працівники створюють різноманітні додатки, аби вже зараз навчати людей, як правильно розподіляти та викидати все непотрібне.

Як повідомляє інформаційний портал “lviv-trend“, сьогодні на території Львова та області кожен може собі завантажити на смартфон надзвичайно корисний мобільний додаток “Сортуй” від компанії “MacPaw”, що допомагає розібратися у видах побутових відходів та способах їх утилізації. Завантажити додаток на свій смартфон дуже просто, скориставшись “Google Play” чи “App Store”. Цей “зелений” додаток є безкоштовним та буде доступним для кожного смарфона. Наразі застосунок підтримує умови сортування операторів лише з таких міст: Київ, Львів, Миколаїв, Херсон, Чернігів, Біла Церква, Бровари, Ніжин, Прилуки, Жидачів, Глеваха. Про це пише 032.ua.

Відкривши застосунок, він одразу пропонує обрати спосіб сортування: за універсальними правилами сортування для всієї України чи за специфічними правилами окремих компаній, які переробляють відходи. Тобто, потрібно дати відповідь про своє місце перебування. У даному випадку вибираємо пункт “ВТОРМА юа”, що функціонує у Львові та області й тиснемо “Готово”. Якщо ви не впевнені, то можете пропустити цей крок, натиснувши “Визначитись пізніше”.

Далі перед користувачем з’являється табличка, де можна вибрати різні типи відходів: одноразовий посуд, пластик, папір, скло, метал, “Tetra Pak”, батарейки чи інші типи. Обираєте пункти, що цікавлять саме вас. Наприклад, ви хочете утилізувати старий термометр і не знаєте, куди його здати. Саме тут стане у пригоді цей мобільний застосунок, адже, вибравши “утилізувати термометр”, додаток покаже користувачу, де саме на Львівщині (чи іншому місті) можна це зробити.

Зазначимо, застосунок “Сортуй” дуже простий та швидкий у користуванні, а головне – може справді стати у нагоді львів’янам, які відповідально ставляться до довкілля та хочуть навчитись правильно сортувати побутові відходи. 

Comments

.,.,.,.