Львівські гурти, про які знає не кожен

Якщо ви думали, що знаєте про Львів абсолютно все і що список талановитих виконавців – вихідців з нашого міста – обмежується тільки легендарним Кузьмою, Вакарчуком та Русланою, то ви глибоко помиляєтеся. Є в нашому місті і чимало інших гуртів та виконавців, про яких потрібно знати, а композиції яких нічим не поступаються кращим вітчизняним гуртам, пише lviv-trend.in.ua

До вашої уваги – дещо про маловідомі, однак цікаві гурти, які беруть початок у Львові та області.  

“Покидьки” 

2

Не чули про гурт “Покидьки”? Ці талановиті хлопці створили свій гурт ще в 2013 році, в їхньому репертуарі – блюз та рок-н-ролл – цілком власна музика. Заснував гурт львів’янин Юра Покидьок спільно з Орестом Греком. А розпочалося все з невеликого акустичного проєкту, після якого хлопці вирішили розширитися і підібрати ритм-секцію. 

Музика, яку створюють ці хлопці, не залишає нікого байдужим і змушує танцювати всіх довкола – ніхто не залишиться стояти осторонь, коли лунають такі драйвові композиції.  

Torban 

3

Torban – ще один маловідомий гурт зі Львова, про який варто знати. Ці виконавці роблять неймовірні речі з традиційною українською музикою. Вже й сама назва гурту є досить цікавою і змушує звернути увагу – торбаном називають панську бандуру. Сьогодні це історичний музичний інструмент, маловідомий, колись він був дуже популярним серед шляхти.  

“Родзинка” цього гурту – це те, що в основі репертуару лежать давні пісні, які було віднайдено в старих архівах. Здебільшого, тут йдеться про обрядові пісні – колядки, веснянки, купальські та весільні пісні. Всі ці старі композиції виконавці ретельно вивчають, тільки після цього розпочинають аранжування, завдання якого – надати нових барв і цікавого звучання старій музиці. Та при цьому виконавці дбають про те, щоб максимально зберегти мелодію, ритм та тексти цих композицій.  

Тішить слухачів цього гурту і розмаїття музичних інструментів – кожен з учасників гурту має щонайменше два музичні інструменти. Це, до прикладу, гітара, колісна ліра, бубен, бойран та інші.  

“Глава 94” 

4

“Глава 94” – ще один гурт зі Львова, про який знають не всі, хоч він існує вже понад 10 років – заснували його ще в 2010 році двоє творчих парубків Степан (“Кашляючий Ед”) та Ігор (“Ванпанчмен”). 

“Глава 94”, як вже можна здогадатися з назви гурту, це хлопці, які обрали для себе реперський стиль виконання. Ще до заснування свого гурту хлопці просто займалися репом – тоді це були незначні спроби створити російськомовний реп, однак все змінилося, коли хлопці об’єдналися в гурт – відтоді вони почали виконувати виключно україномовний реп. Розпочинали свої заняття через мережу – там брали участь в батлах та змаганнях (тут і зародилися їхні псевдоніми, які супроводжують виконавців нині). 

Локація для виступів львівських реперів – це переважно майданчики в західному регіоні, хлопців часто можна побачити в самому Львові, Калуші, Луцьку, Ужгороді, Івано-Франківську.  

“Буревій” 

5

Блек-метал колектив, який було засновано в місті Лева в 2006 році – щоправда, тоді першою назвою гурту була Delirium, згодом колектив почав свою роботу під назвою “КРУК”. В репертуарі цього гурту можна чітко побачити язичницьку тематику – специфічна, однак цікава концепція гурту не може не привернути увагу.  

Цей гурт, на противагу переліченим вище музичним колективам, більше відомий в Україні, адже ці хлопці – неодноразові учасники численних музичних фестивалів. Зокрема, вони беруть участь у Night metal fest, BMUnion fest, Metalpoint fest та продовжуючи концерту діяльність беруть участь у Folk-pagan fest та Pagan fest, Neformat fest та інших фестивалях. Тож ті, хто відвідує такі події, точно знають цих драйвових хлопців.  

“Рай із твоїх снів” 

7

Український фольк-павер-метал гурт, який було засновано у Львові в 2013 році за ініціативи Вегарда Ейвінда. Композиції цього гурту поєднують в собі павер-метал та фолк-інструменти – тут поряд з електричними гітарами, барабанами та іншими звичними для металу інструментами звучать сопілка та волинка. 

“Люди добрі” 

7

Ще один музичний гурт зі Львова, про який знає далеко не кожен містянин. Цей фолк-гурт було засновано ще влітку 2005 року як колектив вуличних музикантів – вони зібралися з різних куточків країни, аби утворити в нашому місті свою групу. Учасники гурту “Люди добрі” збирають та інтерпретують музику з різних куточків країни. В основі творчості — українська традиційна музика, та оскільки учасники колективу цікавляться різними стилями музики, то ці стилі також виникають у їхній творчості. Тут, насамперед, йдеться про класику, клезмер, джаз та панк.  

До складу гурту “Люди добрі” входять талановиті виконавці та музиканти – на цимбалах стоїть Юрко Рафалюк, за скрипкою – Маркіян Турканик, за барабанами – Станіслав Кирилов та інші музики, яких об’єднало місто Лева та любов до української музики.  

“Патриція” 

8

Черговий музичний гурт зі Львова, маловідомий, однак надзвичайно талановитий і драйвовий. Український музичний рок-гурт “Патриція” було засновано ще в 2003 році в нашому місті, а лідером гурту став Остап Панчишин.  

Цікаво, що в час, коли було засновано гурт, його учасники ще були студентами музичного училища імені Людкевича у Львові, а також в музичній академії імені Лисенка. Ці хлопці – переможці фестивалів “Червона рута”, “Тарас Бульба”, а в 2006 році хлопці зіграли на розігріві легендарних “Братів Гадюкіних”.  

Ці хлопці – не просто талановиті виконавці, вони ще й активно займаються благодійністю, організують збори коштів для тих, хто цього потребує, проводять соціально-культурні акції тощо.  

Ось такі вони – маловідомі виконавці та музиканти зі Львова, які створюють чудові композиції і пишуть чудову музику, яку вартує послухати.  

Comments

.,.,.,.