Кузьма – музична легенда зі Львова

Який українець не знає про славетного львівського парубка – відомого співака Андрія Кузьменка? Один із найхаризматичніших виконавців нашого міста – гордість рідного краю, а його композиції продовжують зігрівати серця українців, пише lviv-trend.in.ua

Легенда бере початок у Самборі 

2

Народився Кузьма на Львівщині, в невеликому місті Самборі. Згодом сім’я переїхала до міста Новояворівськ, звідки і розпочався творчий шлях легендарного сьогодні Кузьми. Тут Кузьма і навчався – відвідував першу школу, а паралельно ходив на заняття в музичну школу за класом фортепіано.  

Та не з самого малечку Кузьма ставив перед собою мету стати співаком – згодом зізнавався, що хотів стати водієм сміттєвоза. А вищу освіту Андрій здобував взагалі на факультеті стоматології Львівського медінституту (хоч і зізнавався – навчання там його мало цікавило, але закінчив заклад на прохання батьків).  

Кузьма – легендарний фронтмен гурту “Скрябін” 

3

Андрія Кузьменка, передусім, знають через те, що саме він очолював легендарний гурт “Скрябін”. Відомий український гурт має тривалу історію, хлопці пройшли творчий шлях від синті-попу, постпанку, техно до поп-музики.  

Попри те, що склад гурту часто змінювався, незмінним учасником завжди залишався фронтмен Андрій. Так, саме Кузьма був очільником гурту від його зародження і аж до своєї смерті. 

Саме гурт, який очолював Кузьма, став першою україномовною групою в жанрі синті-попу та альтернативної електроніки. Заснований ще в далекому 1989 році, за весь час діяльності гурт випустив сімнадцять студійних альбомів, два збірники, дев’ять макси-синглів та один концертний альбом. Окрім того, хлопці долучилися і заснували чимало музичних проєктів.  

5

Плідну творчу діяльність гурту обірвала смерть легендарного фронтмена у 2015 році. Гурт продовжує свою діяльність – на місці соліста побував Женя Толочний, Женя Галич та Юрко Юрченко. 

Та пісні, які виконував легендарний Кузьма, і досі перебувають “на слуху” серед українців – найбільше запам’яталися композиції “Мовчати”, “Старі фотографії”, “Говорили і курили”, “Танець пінгвіна” та інші хіти. А в пам’ять легендарного фронтмена кожного року відбуваються концерти в різних куточках країни, де звучать такі улюблені для усіх музичні хіти.  

Цікавий факт: на честь славетного Кузьми у місті Луцьку встановили пам’ятник – Кузьма сидить на лавці, а біля нього можна присісти і зробити фотографію зі справжньою легендою.  

Comments

.,.,.,.