Кузьма - музична легенда зі Львова

Який українець не знає про славетного львівського парубка - відомого співака Андрія Кузьменка? Один із найхаризматичніших виконавців нашого міста - гордість рідного краю, а його композиції продовжують зігрівати серця українців, пише lviv-trend.in.ua

Легенда бере початок у Самборі 

Зображення видалено.

Народився Кузьма на Львівщині, в невеликому місті Самборі. Згодом сім’я переїхала до міста Новояворівськ, звідки і розпочався творчий шлях легендарного сьогодні Кузьми. Тут Кузьма і навчався - відвідував першу школу, а паралельно ходив на заняття в музичну школу за класом фортепіано.  

Та не з самого малечку Кузьма ставив перед собою мету стати співаком - згодом зізнавався, що хотів стати водієм сміттєвоза. А вищу освіту Андрій здобував взагалі на факультеті стоматології Львівського медінституту (хоч і зізнавався - навчання там його мало цікавило, але закінчив заклад на прохання батьків).  

Кузьма - легендарний фронтмен гурту “Скрябін” 

Зображення видалено.

Андрія Кузьменка, передусім, знають через те, що саме він очолював легендарний гурт “Скрябін”. Відомий український гурт має тривалу історію, хлопці пройшли творчий шлях від синті-попу, постпанку, техно до поп-музики.  

Попри те, що склад гурту часто змінювався, незмінним учасником завжди залишався фронтмен Андрій. Так, саме Кузьма був очільником гурту від його зародження і аж до своєї смерті. 

Саме гурт, який очолював Кузьма, став першою україномовною групою в жанрі синті-попу та альтернативної електроніки. Заснований ще в далекому 1989 році, за весь час діяльності гурт випустив сімнадцять студійних альбомів, два збірники, дев’ять макси-синглів та один концертний альбом. Окрім того, хлопці долучилися і заснували чимало музичних проєктів.  

Зображення видалено.

Плідну творчу діяльність гурту обірвала смерть легендарного фронтмена у 2015 році. Гурт продовжує свою діяльність - на місці соліста побував Женя Толочний, Женя Галич та Юрко Юрченко. 

Та пісні, які виконував легендарний Кузьма, і досі перебувають “на слуху” серед українців - найбільше запам’яталися композиції “Мовчати”, “Старі фотографії”, “Говорили і курили”, “Танець пінгвіна” та інші хіти. А в пам’ять легендарного фронтмена кожного року відбуваються концерти в різних куточках країни, де звучать такі улюблені для усіх музичні хіти.  

Цікавий факт: на честь славетного Кузьми у місті Луцьку встановили пам’ятник - Кузьма сидить на лавці, а біля нього можна присісти і зробити фотографію зі справжньою легендою.  

Comments