День Святої Трійці 2019 – традиції святкування

День Святої Трійці, відомий ще як  “Зелені свята”, відзначають на 50-ий день після Великодня, звідси і ще одна назва свята – П’ятидесятниця. Як повідомляє lviv-trend.in.ua, цього року ці свята припадають на 16 червня, це неділя. Але одним днем святкування не завершиться, адже зазвичай українцям дають ще один день вихідний – понеділок, тому починаючи із зеленої суботи, можна забути про домашню рутину та цілих три дні відпочивати чи спланувати собі активний відпочинок на природі.

Традиції святкування Зелених свят

Свята Трійця – християнське свято, тісно пов’язане з язичницькими традиціями, оскільки бере свій початок ще у дохристиянські часи. Цього дня на апостолів зійшов Святий Дух, символізуючи триєдність Бога. Вони змогли спілкуватися на різних мовах. Вважається, що П’ятидесятниця – це день зародження Церкви.

Зелені свята беруть свій початок ще з дохристиянських язичницьких часів та тісно переплітаються з християнськими віруваннями. Традиційно, в ці дні оселі прикрашають “клечанням” – зеленими гілками з дерев липи, клену, акації та інших, а також травами та квітами. Це символи процвітання, нового життєвого циклу чи оновлення.

В давні часи люди вірили у існування русалок і саме на Зелені свята вони ніби-то виходили з берегів. Тому відомий звичай, що в неділю після Божественної Літургії, священник обходить все село та кропить будинки, читаючи при цьому Святе Євангеліє. Так мешканці рятувалися від негативного впливу дівчат-русалок.

 

 

Comments

.,.,.,.