Один з рушіїв українського драм-енд-бейсу – Ярослав Держко

Цей діджей – одна з найяскравіших зірок української електронної музики. Він написав чимало треків, видавав свою музику на найбільших лейблах планети, пише lviv-trend.in.ua. Мова йде про діджея Derrick.

Драм-енд-бейс в Україні

Якщо говорити про драм-енд-бейс (англ. drum and bass), то це напрямок електронної музики, який бере свій початок з середини 1990-х рр. Музика цього напрямку характеризується швидким темпом (160 – 180 bpm), синкопованою партією ударних та глибоким басом. Серед піонерів цього напряму можна назвати діджеїв Fabio, Grooverider, Andy C, Roni Size, та багатьох інших.

Головним визначальним елементом драм-енд-бейсу є брейкбіт, якому притаманні ламаний ритм, елемент синкопи, на відміну від техно, транса та хауса, де можна зустріти 4-ударний ритм. Музику даного напрямку використовують на танцювальних вечірках у різноманітних нічних клубах. Драм-енд-бейс має багато відгалужень – даркстеп, драмфанк, хардстеп та інші.

Якщо говорити про українських діджеїв, які працюють у даному напрямку, то варто зазначити Agressor Bunx (Біла Церква), Funk Masters (Київ), Paimon (Запоріжжя), Protac та Derrick (Львів), інших.  У 2003 р. українські діджеї напрямку драм-енд-бейс – MaxNRG, Derrick, Tonika та Qsto об’єднались у спільноту Funk Masters, аби розвивати даний напрямок електронної музики у Львові. Діджеї організовували вечірки у Львові та Києві, запрошували виступати в Україні зірок міжнародної естради (London Elektricity, Teebee, Calyx, Commix, Electrosoul System, інші). Вони створили першу в Україні школу діджеїнгу “ParaDek”, де заявили про себе молоді талановиті виконавці. Нарешті у 2006 р. Funk Masters створили лейбл “DNBSESSION MUSIC” для випуску власної музики та матеріалу інших вітчизняних електронних музикантів.

Як Ярослав почав свій творчий шлях

Ярослав Держко дізнався про напрям драм-енд-бейс наприкінці 1990-х рр., завдяки виступам діджеїв Бобровські, Кузьміча, треки яких можна було почути на радіо “Львівська хвиля”. Хоча електронну музику львів’яни слухали значно раніше, оскільки люди привозили компакт-диски з записами з інших країн.

У 1997 р., Ярослав, будучи студентом електроенергетичного факультету Львівської Політехніки відвідав вечірку “Рейвах”, де лунала музика даного напрямку. Окрім гучної музики хлопцеві запам’ятались чудернацькі гості – розмальовані, у масках та навіть протигазах. Далі Ярослав із своїм одногрупником заснували проєкт Electric dj’s. Держко створював перші треки на комп’ютері товариша. Далі до хлопців приєднались діджеї Дабі та Кузьміч, які просували перші твори молодих виконавців на радіо. Це не був драм-енд-бейс, а мікс різних стилів. Далі хлопців запросили грати на вечірках у кафе-клуб “Лялька”. Далі Ярослав, який підробляв у “Макдональдсі” познайомився з діджейкою Тонікою. Вони вирішили грати разом. Ярослав, витративши 60 доларів, придбав шість пластинок, запросив усіх львівських діджеїв, які грали на вінілі, аби записати свої треки. 

Перші драм-енд-бейс вечірки та школа для діджеїв

Ярослав познайомився з іншим відомим українським діджеєм МаxNrg і вони почали розвивати даний напрямок електронної музики. Ярослав з Тонікою 15 листопада 2002 р. провели у Львові першу вечірку – драм-сейшн. Діджеї виступали у Львові (клуб “Лялька”, кінотеатр на Левандівці, дім Роберта Домса) та у Києві, запрошували іноземних виконавців стилю дрем-енд-бейс.

Далі Ярослав пішов працювати звукоінженером в фірму, що займалась інсталяцією обладнання, а також організацією концертів, технічним забезпеченням концертів. Діджея зацікавило приміщення, де знаходилась фірма. Саме у ньому музикант вирішив створити школу діджеїнгу. Спочатку навчатись приходили люди різного віку, однак далі були встановлені обмеження – лише для осіб, які досягли 18-річного віку. Це було зумовлено тим, що Ярослав прагнув залучати людей із серйозними намірами, а не тих, які ставились до навчання як до хобі чи розваг. У школі діють два курси. На першому діджеї навчаються зводити треки між собою, поєднувати. На другому курсі музиканти вчаться створювати власні треки, стаючи композиторами електронної музики.

Досягнення

У 2008 р. Ярослав Держко зумів пробитись на світову сцену драм-енд-бейсу – на британському лейблі DEFCOM Records вийшли треки Derrick & Tonika – “Lhotse”, Sunchase & Derrick – “Cambodja”. Треки діджея можна знайти на різноманітних музичних сервісах.

Серед останніх робіт львівського дуету – трек “Хто”. Робота вийшла на музичному лейблі Shimbala Records.Дует виступає у багатьох клубах України, а також закладах Польщі, Молдови, Литви та інших країн.

Діджей Derrick

Comments

.,.,.,.