Запашні квіти для саду

Варто посадити в саду запашні квіти – їх приємний запах дарує настрій і допомагає розслабитися. Підказуємо, які запашні рослини можна посадити в саду – як їх вибрати та де саме посадити. Як прикрасити запашний сад. Запашні квіти для саду.

У невеликих садах часто достатньо одного запашного куща, групи багаторічних або однорічних рослин, щоб наповнити його прекрасним ароматом, у великих садах – правильно підібрані види або сорти можна використовувати для зміни настрою в окремих садових інтер’єрах. Посадимо в саду запашні рослини !

Як вибрати і де посадити запашні квіти

Найкраще почати з вибору багаторічних рослин, які вам без застережень сподобаються, а потім висаджувати наступні. Якщо через деякий час виявиться, що вам щось у композиції заважає, ми зможемо пересадити деякі екземпляри в інше місце. Зміна композиції також можлива завдяки сезонним рослинам – висаджуючи їх, можна щороку змінювати аромат саду. Правильно підібравши рослини, ми зможемо зробити так, щоб сад добре пахнув з ранньої весни до осені.

Квіти є джерелом особливо інтенсивного аромату , але іноді листя та пагони також привабливі в цьому відношенні. Різноманітність запропонованих видів і сортів означає, що кожен знайде щось для свого саду, незалежно від його розміру та характеру. Однак слід пам’ятати про поміркованість – занадто багато інтенсивно (хоча і приємно) пахнуть рослин, посаджених на невеликій площі, може викликати у чутливих людей відчуття дискомфорту і навіть головний біль. Приклади включають понтійську азалію, золотисту смородину, черемху або навіть звичайний бузок , широко відомий як бузок.

Коли квіти сильно пахнуть?

Інтенсивність квіткового аромату визначається температурою навколишнього середовища та умовами, в яких ростуть рослини, особливо ступенем сонячного світла та ґрунту. Наприклад, теплолюбна лаванда, чорнобривці або чорнобривці, висаджені у вологому і затіненому місці, будуть гірше рости, рідше цвісти і менше пахнути, а травневий конвалія , якому потрібна півтінь і досить вологий грунт, може взагалі не зацвісти в сонячне і сухе місце. Деякі рослини, такі як ацидантера, дивак, мацейка, декоративний тютюн , жимолость , виділяють аромати лише з настанням темряви.

Квіти, що пахнуть весною

Дивним сюрпризом є поява в лютому червоних або жовтих квітів, що нагадують пучки китиць . У лютому або на початку березня зацвітає нарцис , а в березні-квітні — азалія понтійська (досить посадити один екземпляр цієї рослини, адже її запах настільки сильний, що заповнює весь сад). Деякі садові сорти азалій (наприклад, «Chanel» і «Soir de Paris») також мають приємний, але менш інтенсивний запах.

У першому поверсі саду, під кущами, варто посадити фіалки запашні, на рокарії – лавр, а на клумбах і газонах – цибулинні – гіацинти, білі нарциси і сапфіри . Найкраще вони виглядають у великих групах, тоді ви можете справді насолодитися їхнім ароматом. Ці рослини також чудово виглядають у контейнерах.

Напевно, у кожного повнота весни асоціюється з п’янким ароматом бузку і запашного жасмину , який називають жасмином. У цей час також цвітуть декоративні яблуні , магнолії , акація та золотиста смородина (їх інтенсивний солодкий запах відчувається здалеку). У травні і на початку червня приємний відпочинок в альтанках і під перголами подарують китайські гліцинії з дуже тонким квітковим ароматом і запашною ліаною .

Рослини, що пахнуть літом

З червня-липня до перших заморозків – сорти жимолості: жимолость японська і померанська.У червні привертають увагу садові півонії (наприклад, «Барбара»), гвоздики перисті, а також лілії трубчасті і тигрові .

Кінець червня і липень – час прекрасного аромату цвітіння липи. Ці величезні дерева підходять тільки для великих земельних ділянок, тому що через кілька десятків років вони можуть досягати 20-30 м у висоту і 10-20 м в діаметрі. Дуже привабливою і маловідомою тут є липа запашна, яка цвіте наприкінці липня квітками, зібраними в довгі кисті (до 120 квіток в одній).

З червня до осені сад може бути наповнений ароматом троянд. Дуже вражають гофровані сорти троянд, такі як «Purple Pavement», «Wekvossutono» «Julia Child» або паркові троянди «Abraham Darby», «Luise Odler», «Maigold», «Westerland». Поруч з ними добре посадити лаванду. Не тільки через ароматну композицію, а й тому, що лаванда і троянди позитивно впливають на їх розвиток.

У саду варто також помістити квітучі влітку лілії (квіти багатьох сортів, переважно трубчастих і східних груп, пахнуть дуже привабливо – солодко, але з пікантною ноткою) і ацидантери, тобто гладіолуси абіссінські (їх садять у квітні-травні, а викопаний восени, щоб кожен сезон можна було переносити в інше місце).

Запашні однорічні квіти

Багато однорічних рослин мають чудовий аромат. Варто доповнити ними садові композиції, адже їх легко вирощувати, а квіти багатьох з них розвиваються протягом усього літа (особливо якщо регулярно видаляти зів’ялі).

Рекомендується висаджувати прямо в грунт: горошок запашний , озерний, левеня, мацейка, резеду запашну і вирощувати з розсади: бабку приморську, геліотроп перуанський, декоративний тютюн, деякі сорти петунії. Всі частини пряної рослини мають приємний аромат. Їх запах може супроводжувати нас протягом усього сезону. Садити їх варто не тільки на грядках, але і в грядках між декоративними рослинами і в горщиках на терасі. Вони гарно пахнуть і чудово виглядають, а деякі з них також можна використовувати на кухні для приправ до страв.

Бажаєте замовити посадку рослин та квітів для свого саду чи подвір’я, зверніться до професіоналів з Renesans Style. Багаторічний досвід у сфері ландшафтного дизайну дозволяє нам виконувати всі роботи швидко і якісно, тому ми не займемо багато Вашого часу, також завдяки багаторічній співпраці з нашими партнерами, ми пропонуємо найнижчі ціни на будь які супутні товари, будь то газон чи декоративні японські дерева. Тому не гайте часу, а телефонуйте нам і отримайте ще й безкоштовну консультацію дизайнера.

Comments

.,.,.,.